Pán Medvedík, unikátny concept store v Bratislave, plní sny deťom i dospelým

  • Pán Medvedík je elegán. Je to neskutočne kreatívny medvedík, ktorý vie, čo chce a čo chcú jeho zákazníci. Originalita a unikátnosť severského dizajnu z neho priam sršia. Nezabúda však myslieť lokálne. O tom, kto je to Pán Medvedík, čo má spoločné s Bratislava hrou a aký má názor na populárne trhy, som sa porozprávala s majiteľkou detského concept storu Pán Medvedík, Evou Činčalovou.
collagemaco
  • Pán Medvedík je elegán. Je to neskutočne kreatívny medvedík, ktorý vie, čo chce a čo chcú jeho zákazníci. Originalita a unikátnosť severského dizajnu z neho priam sršia. Nezabúda však myslieť lokálne. O tom, kto je to Pán Medvedík, čo má spoločné s Bratislava hrou a aký má názor na populárne trhy, som sa porozprávala s majiteľkou detského concept storu Pán Medvedík, Evou Činčalovou.

Kto je Pán Medvedík?

Pán Medvedík má rád umenie a  pekný dizajn. Je to detský concept store sídliaci na, podľa mňa, najkrajšej ulici v Bratislave. Pán Medvedík je rozprávkový dizajnový obchodík s krásnymi hračkami, šperkami, hrami, knihami a oblečením pre detičky. Nájdete uňho dizajnérske kúsky, svetové značky alebo prekrásne drevené hračky. On sám je veľmi kreatívny, takže vám ponúka aj svoju vlastnú tvorbu. Ak by som ho mala charakterizovať pár slovami, povedala by som, že Pán Medvedík je o kráse, kvalite, odvahe a hlavne o vtipe.

IMG_6518 IMG_4348

Ako vznikal Pán Medvedík?

Ja som výtvarníčka, skončila som maľbu na VŠVU. Musím povedať, že som do tohto projektu išla trošku neracionálne a veľmi emočne. Raz som sa prechádzala po Grosslingovej, uvidela som voľný priestor na prenájom a vedela som, že ho chcem. Bol starý, s kovovými ošarpanými dverami a výkladom a vyzeral ako vystrihnutý z fotky nejakej čarovnej parížskej uličky. Myšlienka otvoriť si detský concept store sa v mojej hlave zrodila už dávno, ale až vďaka tomuto maličkému milému priestoru sa to zrazu začalo meniť na realitu. Keďže som mala malé dieťa a moja schopnosť sebareflexie je celkom obstojná, vedela som, že bez dobrého “parťáka” to nezvládnem.

IMG_7393

Jedného pekného slnečného dňa som bola nakupovať na trhu na Žilinskej. Kedysi som tam bývala, a keď už som tam bola, išla som moju malú Stelu ukázať kamarátke a bývalej susede Karin. Keď som ju zbadala vo dverách napadlo mi, že vlastne ona je ideálny partner do tohto zatiaľ nedomysleného projektu. Asi týždeň potom sme už sedeli u mňa na záhrade, pracovali sme na identite, začali sme vyberať produkty a myslím, že to dopadlo super. Tak vznikol Pán Medvedík, ktorý sa časom stal kamarátom mnohých detí aj ich rodičov.  Medzičasom sa naše cesty trošku rozišli, máme však niekoľko spoločných projektov, medzi ktoré patrí aj spoločenská hra o starej Bratislave.

IMG_6011 7faee8d8-c726-4545-91d9-ba097f849808laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrr

Prečo ste neskočili ako e-shop, ale ako kamenný obchod?

Vytvoriť e-shop predávajúci detské veci nikdy nebola moja ambícia aj keď teraz už existuje. Vznikol iba ako taký virtuálny malý brat Pána Medvedíka. Počas ciest a výletov do zahraničia ma veľmi oslovila myšlienka concept storu. Malý útulný obchodík, ktorý má svoju vôňu, každá vec má svoje miesto, môžete si ju chytiť, ovoňať…to sa cez e-shop nedá. Interiér obchodu nám vytvorila výtvarníčka Miša Chmeličková. Aj vďaka nej sme vytvorili priestor s dušou. Išlo nám o to priniesť nejaký zážitok, vzbudiť v ľuďoch emócie a hravosť.

Pán Medvedík má veľa produktov, ktoré nájdete len tam. Sú to objavy a špecialitky, na ktoré je hrdý. Pán Medvedík je iný svet. Ľudia sa uňho cítia dobre, a to je to najdôležitejšie. Vznikla vlastne taká príjemná komunita. Väčšinu svojich zákazníkov pozná po mene, vie kam chodia ich deti do školy a aké mali vysvedčko a s niektorými deťmi sa tie jeho kamarátia. Je to super, keď sa ľudia zastavujú pred výkladom a ujúkajú nad myšičkami v krabičkách alebo obdivujú pekné oblečenie. To je vlastne to, čo Pán Medvedík chcel keď otváral svoj obchod. Vytvoriť miesto, kam sa ľudia s radosťou vracajú.

58c3ec40-349a-4b7f-b448-7a28931c5762tttttttttttttttttttttt bcdfd90f-7b5a-4e2d-bccf-374065dbaec0tttttttttttttttttttttttttt

Ako chápete pojem concept store?

Concept store je obchod, ktorý okrem širokého výberu rôznych značiek ponúka aj niečo naioriginálnejší nápad. Celé dni sme strávili hľadaním jedinečného oblečenia, hračiek, ktoré s Vami zostarnú a rôznych vychytávok, ktoré jednoducho musíte mať. Pán Medvedík je veľmi multikultúrny. Islandské oblečenie, dánske, francúzske či holandské hračky, spoločenské hry od maďarských výtvarníkov a kopec českého a slovenského dizajnu, to je to, čo u neho nájdete.

IMG_5817  e97cf7d5-31ab-447e-82bc-b55647533cefsddddddddddddddddddddd

Čo Pán Medvedík ponúka?

V momente, keď začnete nakupovať veci nie len pre seba, ale aj vašim deťom uvedomíte si, že nie je ľahké zohnať pekné a kvalitné veci.  Na trhu je veľa nepraktických, plastových, nefunkčných a neestetických hračiek. Chceli sme ponúknuť pekné a hodnotné veci vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré dieťaťu prinesú aj niečo viac ako dve minúty radosti z darčeka.

IMG_2609

Bratislava hra bola veľkou novinkou minuloročných Vianoc. Ako táto hra vznikala?

Bratislava hru sme vytvorili spolu s Karin Hronskou, ako náš autorský projekt. Od začiatku existencie Pána Medvedíka sme vedeli, že chceme robiť aj vlastnú produkciu. Na samotnej hre sme pracovali približne 9 mesiacov. Počas testovania sme zistili, že mladí ľudia toho o histórii Bratislavy veľa nevedia.  Som veľmi šťastná a vďačná za to, ako to dopadlo. S malinkou dušičkou sme dali vyrobiť 1500 kusov, začali sme ju predávať 1. novembra a na Vianoce bola hra vypredaná. Tomuto produktu sme verili. Bola to dobrá myšlienka, ktorá prišla v správnom čase.

IMG_2599

V Bratislave ožíva tradícia trhov prostredníctvom Dobrého trhu či Urban Marketu. Čo vy a trhy?

Trhy máme radi a snažíme sa ich aj zúčastňovať. Je to celkom náročné, zbaliť sa a byť pripravený na všetko, ale je to super. Dobrý trh je úžasný projekt. Je tam dobrá atmosféra, ktorá je dôkazom toho, že ľudia, ktorí ho organizujú to robia naozaj radi.

e9b419fd-9529-407f-9e57-06d7f755f8cdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Aký ďalší osud čaká Bratislava hru?

Pred pár dňami dorazila z tlačiarne ďalšia várka a na tlač už čaká aj ďalšia sada vedomostných kartičiek s otázkami. Ľudia chcú spoznávať históriu a na otázku “kedy budú ďalšie kartičky?” odpovedáme veľmi často. Aj naša hra je dôkazom toho, že ľudia sa radi hrajú a radi spolu trávia čas. Ohlasy boli úžasné. Ľudia nám rozprávali ako sa pri hre zabavili, ako si rozprávali príbehy, ktoré sa im spájali s rôznymi ulicami a miestami. Príbehy starých Prešporčanov zrazu ožili. Uvidíme, ako sa jej bude dariť aj naďalej.

zdroj fotografií archív, facebook Pán Medvedík

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech