Súčasná kríza vystrelila cenu zlata raketovo hore. Navyše má jednu veľkú výhodu

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Šéfredaktor Denníka N Kostolný: Moja duša sa nedá kúpiť Pentou

Populárna služba Picasa od Google bude čoskoro minulosťou

  • Google končí podporu pre Picasu. Náhrada je ale už dlhšie na svete.
3054599-poster-p-1-google-adds-multitasking-3d-touch-to-their-ios-app
  • Google končí podporu pre Picasu. Náhrada je ale už dlhšie na svete.

Google zastaví podporu pre svoju aplikáciu na úpravu obrázkov s cieľom zamerať sa na rozvoj iných služieb. Spoločnosť v týchto dňoch oznámila, že plánuje ukončiť podporu pre známu Picasu a chce presunúť používateľov na novšiu službu, Fotky Google. Podpora pre Picasu na PC skončí za pár mesiacov. Nahrané Picasa snímky budú presunuté na novú platformu Fotky Google niekoľko dní po tom.

Bez názvu

foto: androidauthority.com

 

Picasa bola vytvorená spoločnosťou Lifescape pred viac ako 13 rokmi a ľuďom používajúcim Windows predstavila podobne jednoduchú modifikáciu fotografií ako iPhoto. Google tento systém ešte posilnil s ich tlačítkom „Skúsim šťastie“, ktoré okamžite retušovalo fotografiu pomocou jediného kliknutia.

Spoločnosť tiež pridala Webové albumy, ktoré boli prepojené s aplikáciou v PC a umožnili používateľom zdieľať obrázky so svojimi blízkymi. Funkcia Webové albumy bola zastavená v roku 2013, pretože vtedy ju včlenili do Google+.

Zástupcovia Google pripustili, že mnoho používateľov nahralo svoje drahocenné rodinné fotografie na Picasu. Boli citovaní, že všetky obrázky, ktoré ľudia nahrali do Webových albumov na nich budú čakať v aplikácií Fotky Google.

3046787-poster-p-1-google-launching-unlimited-storage-mobile-service

foto: fastcompany.com

 

Používatelia Picasa ju môžu stále používať, ale nedostanú už žiadne aktualizácie. Tiež asi nebudú schopní pridať obrázky do ich albumov na internete. Pred tým, než budú aktualizácie pre Picasu zastavené sa všetkým používateľom odporúča stiahnuť si obrázky, ktoré majú uložené na webovej platforme alebo ich odstrániť.

Aplikácia Fotky Google bola spustená len v roku 2014, ale podarilo sa jej rýchlo prilákať množstvo šťastných členov. V októbri služba uviedla, že má viac ako 100 miliónov používateľov mesačne. Niekoľko tech odborníkov ocenilo túto platformu, pretože je čistá, jednoduchá a atraktívna s náhľadmi všetkých fotografií usporiadaných podľa dátumu.

new-google-photos-app-100588450-primary.idge

zdroj: computerworld.com

Zdroj: wallstreetotc.com zdroj titulnej fotografie: fastcompany.com

Najnovšie video

Najnovší podcast

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Najnovšie