Porsche Mission E – športový sedan, ktorý prekonal Teslu

Rišo Néveri / 15. septembra 2015 / Lifehacking

S elektromobilmi sa roztrhlo vrece! Automobilky predstavujú modely jeden za druhým a snažia sa ukrojiť z koláča Tesla Motors, ktorá sa vo svete preslávila svojím sedanom Model S. Prichádza však ozajstná konkurencia. Mission E od Porsche je delo budúcnosti.

 

Porsche predstavilo na tlačovej konferencii Volkswagen Group nový model 911, jeho sláva však trvala len pár minút. Potom prišlo niečo neuveriteľné – dizajnový a technologický skvost vo forme konceptu Mission E. Automobilka predčila sama seba. Mission E je rozhodne to najunikátnejšie, čo doposiaľ predstavila. Spoločnosť sa s novým modelom zameriava na vysoký dojazd, nezabudla však pribaliť obrovskú silu a výkon. Mission E v sebe ukrýva až 600 koní a z 0 na 100 zrýchli za 3,5 sekúnd, pričom jeho maximálna rýchlosť je až 250 km/h. Dojazd Mission E je 500 kilometrov na jedno nabitie, čo sa rovná súčasným modelom Tesly.

 

 

Cena nového Mission E by sa v plnej výbave mala pohybovať nad 100 000$, čiže znovu podobne ako je tomu pri Tesla Model S. V čom však Porsche Teslu prekonalo je nabíjanie. Podľa ich vyjadrenia sa auto dokáže nabyť na 80% za 15 minút, čo je rýchlejšie ako nabíjanie Modelu S. Dokázali to použitím 800 voltového systému „Porsche Turbo Charging“.

 

Koncept Mission E v sebe ukrýva technológie, ktoré znejú ako ďaleká budúcnosť, napríklad snímanie nálady vodiča, vďaka čomu auto vie, ako sa cíti. „Svoje emócie si viete uložiť a spolu s vašou trasou a rýchlosťou zdieľať na sociálnych sieťach“, hovorí predstaviteľ Porsche. Mission E je momentálne iba koncept a na jeho predaj si ešte rok, dva počkáme, ale pravdepodobne príde skorej, ako by sme si mysleli. Dokonca je možné, že Porsche predstaví pred vytúženým Mission E jeho variantu, elektromobil, ktorým bude konkurovať Tesle už čoskoro. 

 

Pridať komentár (0)