Pred niekoľkými rokmi založil Uber pre sukromné lietadlá. 29-ročný Rus dostal geniálny nápad, ktorý mu priniesol balík peňazí

  • 29-ročný Rus pred pár rokmi založil „Uber“ pre súkromné lietadlá
  • Spoločnosť má dnes hodnotu 1,5 miliardy dolárov
UU
JetSmarter
  • 29-ročný Rus pred pár rokmi založil „Uber“ pre súkromné lietadlá
  • Spoločnosť má dnes hodnotu 1,5 miliardy dolárov

Luxusný životný štýl na sociálnych sieťach nemusí byť len otázkou peňazí. Jednou z možností ako si užiť podobný štýl života je služba JetSmarter, ktorá funguje ako Uber pre súkromné lietadlá. Za ročné členstvo je možné v aplikácii vyhľadať voľné miesto v jednom z polovice súkromných tryskáčov po celých Spojených štátoch a Európe a vo väčšine z nich získať miesto bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Prípadne si môžeš naplánovať aj vlastnú trasu a čakať, kto sa pridá, čo znižuje výslednú cenu letu.

Týmto spôsobom tak môžeš letieť napríklad z Los Angeles do New Yorku v tzv. semi-private jete za veľmi podobnú cenu, akú by si zaplatil za klasickú letenku. Dostupné sú tiež trasy medzi USA a Európou. Za týmto nápadom stojí 29-ročný Rus, Sergey Petrossov, ktorý pred šiestimi rokmi letel súkromným lietadlom po prvýkrát a bol prekvapený tým, ako je spôsob rezervácie zastaraný.

Rozhodol sa celý systém zjednodušiť a umožniť tak zákazníkom vidieť konečnú cenu vopred a zásadne znížiť ich náklady. Dnes je spoločnosť JetSmarter cenená na 1,5 miliardy dolárov (1,28 milardy eur), má 14 000 platiacich zákazníkov pri ročnej cene 15 000 dolárov (12 751 eur), čo predstavuje obrat 210 miliónov dolárov (178,51 miliónov eur) ročne. Tento rok by sa mala spoločnosť priblížiť k 300 miliónom.

Kam ďalej

Petrossov do služby postupne pridáva ďalšie funkcionality ako rodinné plány, čo umožňuje za jednu cenu využívať služby JetSmarter aj ďalším členom rodiny alebo spúšťa novú možnosť rezervácie letov aj bez akéhokoľvek členstva. Najnovšie môže používateľ JetSmarter s členstvom pozvať aj svojich kamarátov, ktorí sa môžu následne pridať bez ďalších poplatkov.

Okrem samotných letov, JetSmarter ponúka aj ďalšie najrôznejšie súkromné zážitky a exkluzívne dovolenky či hotely za výrazne zníženú cenu, predovšetkým pri objednávke s väčším počtom osôb.

Zdroj: JetSmarter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech