PREHĽAD: Slováci oddnes zaplatia za rožky, mlieko či ryžu menej. Reťazce zverejnili zoznam

  • Niektoré reťazce poslali 30 položiek, iné až 100
  • Zastropovanie platí od dnešného dňa a jeho cieľom je snaha o tlmenie inflácie
nakupovanie, potraviny
Unsplash/Emil Kalibradov, Tara Clark
  • Niektoré reťazce poslali 30 položiek, iné až 100
  • Zastropovanie platí od dnešného dňa a jeho cieľom je snaha o tlmenie inflácie

Agentúra SITA dnes (20.3.) informovala o vyjadreniach predsedu predstavenstva Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov Milana Lapšanského, ktorý tvrdí, že obchodné reťazce a minister Vlčan si z ľudí robia dobrý deň.

Poukázal na to, že ceny chleba a pečiva sa zvýšili krátko pred vyhlásením „Protiinflačnej garancie.“ Členovia SZPCC uvádzajú, že nebudú doplácať na snahu o vyššie zisky dodávateľov energie alebo obchodných reťazcov. 

„Pekári, cukrári a cestovinári zažili v roku 2022 vôbec najťažší rok od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Štát nás nijako nepodporil a bol doslova slepý a hluchý. Sme však z dobrého cesta a preto sme sa nevzdali a bojujeme za našich viac ako 12 200 zamestnancov a milióny slovenských spotrebiteľov ďalej,“ upozorňuje Lapšanský.

Tiež dodáva, že zväz odmieta akceptovať vysávanie rozpočtov „špekulatívnymi praktikami dodávateľov energií, nenásytnými obchodnými reťazcami alebo populistickými návrhmi politikov“. 

Ak neoprávnený nátlak na potravinárov a zhoršovanie podnikateľského prostredia budú pokračovať, potravinári sú pripravení prehodnotiť štrajkovú pohotovosť.

Na záver Lapšnský uviedol, že „slovenskí pekári, cukrári a cestovinári upozorňujú spotrebiteľov, že ak sa ceny potravín stanú témou predvolebného boja a politici začnú voličom ťahať pod nos medové motúzy vo forme memoránd či populistických návrhov s dopadmi na náš sektor, nenecháme si to pre seba a budeme ukazovať verejnosti konkrétnych patrónov týchto opatrení“.

Zdroje: Billa, Webnoviny, SITA, TS Kaufland

Najnovšie videá

Trendové videá