RádioSCAN.sk – Všetky slovenské rádia v jednej mobilnej appke

  • Rádiá sú na Slovensku stále in. Dokazuje to aj počet stiahnutí appky "Slovenské rádia RádioSCAN". Jedná sa o najaktuálnejšiu aplikáciu na počúvanie slovenských rádií a čítanie noviniek z ich sveta.
image_1437479352.jpeg
  • Rádiá sú na Slovensku stále in. Dokazuje to aj počet stiahnutí appky "Slovenské rádia RádioSCAN". Jedná sa o najaktuálnejšiu aplikáciu na počúvanie slovenských rádií a čítanie noviniek z ich sveta.

 

Samotná appka vznikla pôvodne v roku 2013 a to len pre pôvodných 6 rádií, ktoré autor Martin Jursa poznal. Spočiatku ju nepovažoval za biznis, postupom času však zmenil názor. Martin pridal každou aktualizáciou zopár nových rádií a ich počet sa pekne rozrastal, až dosiahol terajší počet 56. Nešlo to však jednoducho, musel prv získať povolenie od každého rádia na použitie ich loga, pretože väčšina rádií má autorsky chránené logá.

 

 

Vďaka počtu stiahnutí a aktívnemu využívaniu aplikácie používateľmi je dnes dokonca zisková. Martin do nej v čase, kedy mala aplikácia 5000 stiahnutí implementoval reklamy cez službu adMob. Keď mu na účet prišlo prvých 10 eur za zobrazené reklamy, bol to ten správny impulz. Začal sa aplikácii venovať naplno. „Mám pocit, že kľúčom k úspechu bola hlavne jednoduchosť a grafická nenáročnosť aplikácie, ale určite pomohli aj veľmi rýchle aktualizácie streamov, ktoré sa s konkurenciou nedajú porovnať. Moje skúsenosti z pôsobenia v Regionálnom Rádiu WOW, ako spolumajiteľ, zrejme tiež zohrali svoju rolu. Pohybujem sa na trhu a mám prehľad.“

 

 

Rozhodol sa pre aplikáciu vytvoriť web, facebook prehrávač, Windows aplikáciu a zaradil aplikáciu aj do Samsung app store. Prvé príjmy investoval pravdaže späť do aplikácie. Martin si „výplatu“ doprial až v čase, keď bol adMob prepojený s Google adsense. Odvtedy mu provízie z reklám chodia mesačne. „Aktuálne som vytvoril verziu bez reklám, o ktorý bol značný záujem.“, hovorí Martin. Zrejme mu myšlienku ponúkli používateľia aplikácie, ktorí sa v hodnoteniach aplikácie vyjadrovali pozitívne, ale viacerí si želali, aby existovala aj verzia bez reklamy.

Najnovšou funkciou aplikácie je spravodajský rss kanál z webu slovenskeradia.sk, kde sa začali písať články z brandže. V aplikácii si tak každý používateľ môže prečítať, čo je nové vo svete slovenských rádií. Aplikácia je momentálne dostupná na viacero platforiem. Stiahnete si ju na tomto odkaze.

 

 

Zdroj: radioscan.sk, jursa.sk, slovenskeradia.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá