Reformátor Matovič ešte neskončil. Nájazdy antirúškarov zašli priďaleko, vystupňovali svoje vyčíňanie (NEWSLETTER)

pjimage (3)
TASR/Martin Baumann, TASR/František Iván

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Nájazdy antirúškarov sa môžu odraziť na psychickom zdraví zamestnancov. Supermarkety chcú pokladníkom poskytnúť odbornú pomoc.
  • Igor Matovič predstavil poslednú časť svojej reformy. Firmám chce znížiť dane.
  • Ázijské bistro v Pezinku si otvoril iba pred dvoma mesiacmi. Mladého kuchára neodradila ani pandémia. 

Neznesiteľná nálada v spoločnosti

Len pred hodinou premiér Eduard Heger predstavil opatrenia, ktoré počas najbližších troch týždňov zmenia život Slovákov. Obzvlášť tých nezaočkovaných. Po novom budú môcť isté miesta navštíviť len ľudia, ktorí Covid predkonali alebo sú zaočkovaní – patria tam nákupné centrá, hromadné podujatia a športové súťaže. Po novom bude aj do práce povolený sľub len v režime OTP. 

V čiernych okresoch bude zákaz ubytovania, wellness aj akvaparkov, v ostatných okresoch len pre očkovaných alebo ľudí čo prekonali COVID.

Od budúceho pondelka budeme mať opäť nové rozdelenie okresov. Červených zostane iba šesť, bordových 19 a ostatné budú čierne. Tento stav je spôsobený predovšetkým nízkou zaočkovanosťou seniorov a vysokým číslom nových prípadov, ktorý v posledných dňoch prekračuje svoje maximá.

Celková nálada v spoločnosti v posledných týždňoch vrie naplno. Zvyšuje sa počet ľudí, ktorí proti pandemickým opatreniam protestujú, stúpa počet nakazených, hospitalizovaných a koniec koncov aj počet ľudí, ktorí ochoreniu podľahli.

Pacienti s covidom rýchlo zapĺňajú nemocnice. Lôžok pre nezaočkovaných ľudí, ktorí potrebujú umelú pľúcnu ventiláciu, je už len zopár. Oznámil to dnes minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý dnešnú tlačovú besedu zahájil vetou: „Situácia v slovenských nemocniciach je veľmi vážna.“

Na celom Slovensku je aktuálne voľných iba 20 lôžok pre nových pacientov, ktorí by potrebovali kyslíkovú podporu. Aj preto dnes vláda rokuje o sprísnení opatrení.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie