Rok v znamení politického zemetrasenia. V prvé dni 2022 sa dočkáme pozitívnej zmeny (NEWSLETTER)

TASR/Pavel Neubauer, Pixabay/Hans

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Hádky politikov sa presunuli na sociálne siete. Rok 2021 v znamení šikany a nadávania si do h**ien 
  • Dubaj šokuje novou atrakciou. Trúfnu si ju vyskúšať  len tí najodvážnejší 
  • Slovensko sa posúva vpred. Vstupujeme do éry zálohovaných plastových obalov

Politická (ne)kultúra

Rok 2021 si pre Slovenskú republiku pripravil „obrovskú“ zmenu – výmenu na stoličke predsedu vlády. Igora Matoviča v apríli na poste premiéra vystriedal vtedajší minister financií Eduard Heger.

Zmena sa však nepretavila do politickej kultúry, tá s nástupom novej vlády zostala aj naďalej nekultúrna. Politici „si išli po krku“ aj v roku 2021 – vďaka sociálnym sieťam dokonca pred publikom tisícok ľudí. 

Vo viacerých politických roztržkách bol ústrednou postavou Igor Matovič. Ten sa aj v roku 2021 naďalej sporil s jeho „nemesisom“ – ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Venoval mu niekoľko statusov, na niektoré z nich Sulík aj reagoval.

Sulík však nebol jediným tŕňom v oku Igora Matoviča. Pamätná je facebooková prestrelka medzi Matovičom a úradníkom rezortu financií Radom Baťom. Matovič má ťažké srdce aj na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú či ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, ktorú obvinil z toho, že sa v Prezidentskom paláci dohadovala o povalení vlády. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie