V Rusku sa môže stať všetko, z laboratória im utiekol robot

  • Roboti sa stávajú samostatnými a všetkých nás ovládnu...
promo
  • Roboti sa stávajú samostatnými a všetkých nás ovládnu...

Jedného pekného dňa, v stredu na poludnie ruskí inžinieri testovali nový model robota s názvom Promobot V3. Ten vznikol pod záštitou spoločnosti Promobot v malom mestečku na východe Ruska. Internet obletela správa, že po tom ako tvorcovia robota dokončili jeho test v laboratóriu, odišli na obed. Avšak zabudli za sebou zavrieť dvere. Robot V2 využil situáciu, prešiel 50 m, až pred budovu laboratória. Tam sa mu však vybili baterky, robot sa zastavil a po dobu 40 minút blokoval dopravu.

a
Promobot V3 bol nasledovaný políciou, deťmi a okoloidúcimi zvedavcami túžiacimi urobiť si fotku s prvkom z budúcnosti. Po niekoľkých minútach si však jeho tvorcovia uvedomili krádež, našli ho pred budovou spoločnosti a uvoľnili premávku.

Promobot je pritom dielom firmy, ktorej snahou je vývoj stroja, ktorý by bol schopný samostatnej komunikácie. Takýto druh humanoida je schopný základnej komunikácie s človekom a odpovedania na otázky. Primárne využitie je na propagačné účely, jeho meno teda nie je náhodné.

b

Avšak tento príbeh, vystrihnutý ako z hlavnej dejovej línie priemerného scifi filmu, je až príliš dobrý, aby bol skutočný. Kritici, hejteri a uvažujúci ľudia túto správu, ktorá obletela svet spochybňujú. Tvrdia, že celý incident bola len dobre naplánovaná guerilla kampaň spoločnosti a zjavne aj vydarený pokus o virál.

Incident má v sebe predsalen zopár logických nezrovnalostí. Ako napríklad fakt, že na každej fotografii od spoločnosti má robot rozsvietenú obrazovku aj napriek tomu, že sa mu mala vybiť úplne celá batéria.

c

Ďalšou záhadou je správanie ruskej polície. Je pravda, že zrejme nemajú výcvik na zburu robotov. Avšak uzavrieť jeden pruh cesty, namiesto toho aby robota preniesli o pár metrov sa nejaví, ako najefektívnejšie riešenie bizarného problému.

Skepticky sa dá pozrieť aj na schopnosť robota „uniknúť.“ Keďže robot je schopný sa pohybovať maximálne 1 km/h. A to len po hladkom povrchu. Možno sa však mýlim, Rusko je ďaleko pred nami a bezbariérový prístup do budov je samozrejmosťou.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj fotografií:promo-bot.ru

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech