Slováci ručne vyrábajú unikátnu prírodnú kozmetiku pre zdravie tvojho štvornohého miláčika

  • Každý majiteľ psa či mačky vie, aká špecifická môže byť starostlivosť o ne. Na trhu pritom prevládajú prípravky plné škodlivých chemikálií, ktoré zdraviu tvojho miláčika neprospievajú. Slováci Martin Teren s otcom preto prišli s produktami Petbelle, ktoré sú k psom šetrné a prospievajú ich zdraviu.
collageet
  • Každý majiteľ psa či mačky vie, aká špecifická môže byť starostlivosť o ne. Na trhu pritom prevládajú prípravky plné škodlivých chemikálií, ktoré zdraviu tvojho miláčika neprospievajú. Slováci Martin Teren s otcom preto prišli s produktami Petbelle, ktoré sú k psom šetrné a prospievajú ich zdraviu.

Dnes už mnohí uprednostňujeme šetrnú bio kozmetiku, tak prečo by to malo byť inak v prípade našich miláčikov? Ich organizmus je na agresívne chemické látky ešte citlivejší, preto by mali prichádzať do styku len s jemnými a prírodnými látkami. Aj tu však chýba osveta, podobne ako napríklad v prípade kŕmenia psov ľudskou spracovanou stravou.

dog-624951_1920-1030x687

Foto: petbelle.com

Za zrodom unikátnej slovenskej prírodnej kozmetiky pre domácich miláčikov Petbelle stojí Martin Teren s otcom. Maťo je majiteľom dvojročnej fenky kríženca Jack Russel teriéra :). Okrem lásky k psom ho však k projektu priviedla najmä túžba priniesť inovatívne riešenia pre problémy psíčkarov. Nájsť na trhu kvalitné produkty bez chémie za dobrú cenu bol totiž problém.

dsc_0053

Foto: Petbelle

„Otec pracuje viac ako 40 rokov v chemickom výskume a poslednú dekádu sa zaoberá hlavne pozitívnymi účinkami rastlín, preto som ho poprosil, či by nevedel vymyslieť účinné receptúry na produkty pre starostlivosť o psov. Nemal však čas produkty pre psov vyrábať ani predávať, preto som sa úlohy ujal sám,“ povedal Maťo, ktorý sa okrem toho venuje práci v nadnárodnej korporácii a štúdiu MBA na Univerzity of Pittsburgh.

wash_tub_header

Foto: paws-itiveexperience.com

Pol roka po rozbehnutí značky má Petbelle na trhu dva originálne produkty, ktoré sú vyrábané a balené na Slovensku a sú schválené Ústavom štátnej kontroly biopreparátov a liečiv SR. Napriek tomu, že sú určené primárne pre psy, prospejú aj mačkám či kozám. Tvojho miláčika dočista umyje a zbaví neželaných parazitov Pet Sapo – prírodné antiparazitické mydlo. Regeneračný balzam Pet Balsam im zas ošetrí labky, ktoré sú citlivé najmä teraz v zime. Na jar by mal pribudnúť Pet Repellent – prírodný repelentný sprej pre psov.

dsc_0058-1030x688

Foto: Petbelle

Hlavnou filozofiou Petbelle je ponúknuť výnimočné produkty vyrábané ručne na čisto prírodnej báze podľa originálnych receptúr, ktoré neobsahujú žiadne syntetické prísady. Sú zložené z prvotriednych surovín, ktorých účinnosť je overená stáročiami. Receptúry sú samozrejme tajné, no Maťo prezradil, že niektoré účinné látky pre výrobu antiparazitného mydla dovážajú až z ďalekej Indie.

collage

Foto: Petbelle

„Veľa ľudí si myslí, že ak je niečo bez obsahu chémie, tak to nebude fungovať. Pri našich výrobkoch je opak pravdou – podarilo sa nám dosiahnuť oboje,“ povedal Maťo. Podľa neho tiež nie je správne používať ľudskú kozmetiku na starostlivosť o psy, napriek tomu, že je bez syntetík. Fyziologické pH kože u psov je totiž iné, ako u ľudí, a ak sa táto rozdielnosť nerešpektuje, môže to viesť k suchej srsti, škriabaniu, vytrhávaniu chlpov, až zápalom. „Taktiež nepoznám ľudské mydlo, ktoré pôsobí ako prevencia voči ektoparazitom, nakoľko tieto sa u ľudí nevyskytujú v takej miere ako u zvierat,“ doplnil.

woman-feeding-horse-dpc_48769655-1024x683

Foto: grandmeadows.com

Víziou tímu Petbelle je do budúcna priniesť okrem prírodných pet produktov tiež radu prírodných equine produktov pre starostlivosť o kone. „Chceme zmeniť stereotyp majiteľov psov a koní, ktorí si ešte neuvedomili silu prírody skrytú v troch písmenách BIO. Radi by sme vytvorili komunitu ľudí, ktorí vedia čo je pre ich štvornohého miláčika to najlepšie,“ dodal Maťo.

Výrobky už pripravujú na schválenie pre český trh a ich ambíciou je dostať ich aj na rakúsky, nemecký a švajčiarsky. Petbelle držíme palce a chlpáčom prajeme, aby sa im dostalo takejto skvelej starostlivosti :).

Zdroj titulnej fotografie: Petbelle/puppylovernews.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá