Slovák Martin prenajíma „bývanie na kolesách“, môžeš spať pod hviezdami. Zažiješ doslova raj

  • Slovák ponúka obytné dodávky
  • Vďaka jeho konceptu môžeš navštíviť každý deň iné miesto
Vandruj
Van, Instagram/Vandruj.sk,Instagram/andulka.bandulka
  • Slovák ponúka obytné dodávky
  • Vďaka jeho konceptu môžeš navštíviť každý deň iné miesto

Ak si dobrodruh a neobsedíš na jednom mieste, cestovanie vanom by pre teba mohlo byť tým pravým orechovým. All inclusive raňajky, na ktoré pribehneš od dverí výťahu síce nezažiješ, no mobilná dodávka ponúka omnoho viac. Výhľad na hviezdy, každý deň iné dobrodružstvo či množstvo miest v priebehu pár dní. Podobné služby na Slovensku ponúka spoločnosť Vandruj. Vďaka ich obytnej dodávke tak zažiješ neobyčajné zážitky.

Slovenky si jej unikátne kabelky zamilovali. Keď však Dajana Rodriguez začínala, nemala ani na plyn

Brázdiť krajinou

Martin nám vysvetľuje, že nápad vznikol spontánne. Už od malička ho vraj niečo neustále ťahalo k starým autám. „Roky prešli, a táto platonická láska sa rôznymi udalosťami a obdobiami zmenila na lásku naozajstnú – VW van mi prirástol k srdcu a tak sa stal absolútnou súčasťou môjho života. Je mojou záľubou, životným štýlom, ale aj prácou. Už zopár rokov sa teda zaujímam o dodávky značky Volkswagen, predovšetkým o tie z 50. – 90. rokov. Keďže sú tieto ikonické vozidlá už pomerne vzácne, hľadám ich takpovediac po celom svete.“

Vďaka tomu sa Martinovi cez garáž prehnali rôzne, aj raritné kusy. Raz sa mu pod ruky dostal Volkswagen T2 z roku 1974, ktorý našiel v Anglicku. Nebol najvzácnejší ani najstarší, ani výrazne zaujímavejší v porovnaní s inými. Niečo ho ale na ňom vraj očarilo viac ako obvykle.

Vandruj
zdroj: Archív/Vandruj

Tuším, že to bola radosť v očiach okoloidúcich zakaždým, keď som sa s Lindou niekde previezol. Oranžová žiarivá farba, šialený zvuk klaksónu aj kvietkované záclonky. Rozdávanie radosti ľuďom sa mi zapáčilo, a tak sme na jar 2020 pri pive s kamošmi a priateľkou vymysleli vandruj.sk, vďaka ktorému sa snažíme rozdávať radosť cez staré hippie vany, ktoré dnes už tak ľahko neuvidíš.“

Martin tiež opisuje, že dovolenka vo vane je akousi „malou anarchiou v našej mysli“. Človek podľa neho jednoducho nasadne, stiahne si okienko, nasáva atmosféru a brázdi krajinou. Takúto formu slobody a nezávislosti neposkytujú skoro žiadne iné rekreácie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: vandruj.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK