Slovenský Aeromobil má nového CTO!

Lukáš Gašparík jr. / 27. júna 2015 / Lifehacking

Na webe slovenského Aeromobilu sa objavila správa, ktorá ohlasuje novinku vo vedení spoločnosti, konkrétne na poste CTO. Od 1. júla by mal do tejto funkcie nastúpiť Douglas MacAndrew.

 

AeroMobil pokračuje v rozširovaní svojho tímu vymenovaním nového technického riaditeľa, Douglasa MacAndrewa. Dokazuje tak svoje sústredenie sa na rozvoj biznisu a akceleráciu vývoja svojho produktu. Doug nastúpi na novú pozíciu 1. júla 2015.

Douglas MacAndrew so svojimi rozsiahlymi a bohatými skúsenosťami z automobilového priemyslu prináša do tímu AeroMobilu novú energiu a schopnosti. Bude dôležitou súčasťou spoločnosti a pomôže tak s ďalším rozvojom projektu. Ako nový CTO bude úzko spolupracovať s Jurajom Vaculíkom a Štefanom Kleinom, spoluzakladateľmi spoločnosti AeroMobil.

 

 

CEO AeroMobilu Juraj Vaculík komentoval vymenovanie Douga MacAndrewa: “Sme veľmi radi, že môžeme privítať Douga v našom tíme a verím, že s jeho pomocou sa AeroMobil bude rozvíjať tak, aby sa stal skutočne svetovou firmou v oblasti osobnej dopravy.

Doug má za sebou viac ako 20 rokov skúseností v automobilovom priemysle. Jeho kariéra sa rozvíjala v spoločnostiach ako Land Rover, McLaren a na záver v Smith Technologies Ltd. V začiatkoch svojho pracovného pôsobenia pracoval na niekoľkých globálnych produktoch pre Land Rover a prispel aj k uvedeniu značky BMW Mini v roku 1997. Krátko na to začal pracovať pre McLaren v automobilovej divízii od roku 1999. V McLarene mal na starosti bezpečnosť vozidla a interiérový team. Úspešne uviedol na svetový trh Mercedes SLR McLaren a jeho nasledujúce varianty. Hral rozhodujúcu úlohu pri definovaní a dizajne vozidiel McLaren MP4-12.

 

 

V roku 2007 MacAndrew prijal ponuku na pozíciu technického riaditeľa v spoločnosti Smith, kde dohliadal na rozvoj portfólia elektrických vozidiel naprieč európskym a americkým trhom. V roku 2010 sa stal viceprezidentom pre konštrukciu a vývoj v celej firme a mal na starosti technologické inovácie a rozbeh novej produkcie, vrátane podpory existujúcich vozidiel vo výrobe. Pod jeho vedením, Smith zaznamenal výrazný rast v oblasti prevádzky elektrických vozidiel v Spojených štátoch, Európe, Rusku a na Ďalekom východe.

Dougove zodpovednosti v rámci rôznych automobilových firiem obsahovali celý rad technických, prevádzkových a obchodných úloh. V týchto rôznych a jedinečných funkciách Doug riadil a koordinoval rozsiahle tímy, aby dosiahol konštrukčné, dizajnové, finančné a prevádzkové ciele. V rámci obchodných úloh prišiel do kontaktu s množstvom dodávateľov a viedol aj procesy dodávateľského reťazca. Doug bol aj významne zapojený do investičnej komunity, keď získal skúsenosť s akciovými trhmi AIM a NASDAQ. Bol tiež členom tímu, ktorý pripravil uvedenie Smith Corp. na americkú burzu.

 

 

Doug je autorizovaný inžinier mechaniky z Engineering Council Veľkej Británie a bol zvolený do pozície Fellow v Institute of Mechanical Engineers v roku 2007. Je držiteľom viacerých globálnych patentov za inovácie v oblasti bezpečnosti vozidiel a ochrany cestujúcich.

Celý team AeroMobilu víta nového kolegu a teší sa na uplatnenie jeho expertízy. Úlohou nového CTO bude viesť tímy konštruktérov, vývoja, výpočtov a dodávateľov. Bude úzko spolupracovať so spoluzakladateľom AeroMobilu Štefanom Kleinom.

 

 

zdroj: Aeromobil

Pridať komentár (0)