Slo­ven­ský Aero­mo­bil má nové­ho CTO!

Lukáš Gašparík jr. / 27. júna 2015 / Lifehacking

Na webe slo­ven­ské­ho Aero­mo­bi­lu sa obja­vi­la sprá­va, kto­rá ohla­su­je novin­ku vo vede­ní spo­loč­nos­ti, kon­krét­ne na poste CTO. Od 1. júla by mal do tej­to fun­kcie nastú­piť Doug­las MacAn­drew.

 

AeroMobil pokračuje v rozširovaní svojho tímu vymenovaním nového technického riaditeľa, Douglasa MacAndrewa. Dokazuje tak svoje sústredenie sa na rozvoj biznisu a akceleráciu vývoja svojho produktu. Doug nastúpi na novú pozíciu 1. júla 2015.

Douglas MacAndrew so svojimi rozsiahlymi a bohatými skúsenosťami z automobilového priemyslu prináša do tímu AeroMobilu novú energiu a schopnosti. Bude dôležitou súčasťou spoločnosti a pomôže tak s ďalším rozvojom projektu. Ako nový CTO bude úzko spolupracovať s Jurajom Vaculíkom a Štefanom Kleinom, spoluzakladateľmi spoločnosti AeroMobil.

 

 

CEO AeroMobilu Juraj Vaculík komentoval vymenovanie Douga MacAndrewa: “Sme veľmi radi, že môžeme privítať Douga v našom tíme a verím, že s jeho pomocou sa AeroMobil bude rozvíjať tak, aby sa stal skutočne svetovou firmou v oblasti osobnej dopravy.

Doug má za sebou viac ako 20 rokov skúseností v automobilovom priemysle. Jeho kariéra sa rozvíjala v spoločnostiach ako Land Rover, McLaren a na záver v Smith Technologies Ltd. V začiatkoch svojho pracovného pôsobenia pracoval na niekoľkých globálnych produktoch pre Land Rover a prispel aj k uvedeniu značky BMW Mini v roku 1997. Krátko na to začal pracovať pre McLaren v automobilovej divízii od roku 1999. V McLarene mal na starosti bezpečnosť vozidla a interiérový team. Úspešne uviedol na svetový trh Mercedes SLR McLaren a jeho nasledujúce varianty. Hral rozhodujúcu úlohu pri definovaní a dizajne vozidiel McLaren MP4-12.

 

 

V roku 2007 MacAndrew prijal ponuku na pozíciu technického riaditeľa v spoločnosti Smith, kde dohliadal na rozvoj portfólia elektrických vozidiel naprieč európskym a americkým trhom. V roku 2010 sa stal viceprezidentom pre konštrukciu a vývoj v celej firme a mal na starosti technologické inovácie a rozbeh novej produkcie, vrátane podpory existujúcich vozidiel vo výrobe. Pod jeho vedením, Smith zaznamenal výrazný rast v oblasti prevádzky elektrických vozidiel v Spojených štátoch, Európe, Rusku a na Ďalekom východe.

Dougove zodpovednosti v rámci rôznych automobilových firiem obsahovali celý rad technických, prevádzkových a obchodných úloh. V týchto rôznych a jedinečných funkciách Doug riadil a koordinoval rozsiahle tímy, aby dosiahol konštrukčné, dizajnové, finančné a prevádzkové ciele. V rámci obchodných úloh prišiel do kontaktu s množstvom dodávateľov a viedol aj procesy dodávateľského reťazca. Doug bol aj významne zapojený do investičnej komunity, keď získal skúsenosť s akciovými trhmi AIM a NASDAQ. Bol tiež členom tímu, ktorý pripravil uvedenie Smith Corp. na americkú burzu.

 

 

Doug je autorizovaný inžinier mechaniky z Engineering Council Veľkej Británie a bol zvolený do pozície Fellow v Institute of Mechanical Engineers v roku 2007. Je držiteľom viacerých globálnych patentov za inovácie v oblasti bezpečnosti vozidiel a ochrany cestujúcich.

Celý team AeroMobilu víta nového kolegu a teší sa na uplatnenie jeho expertízy. Úlohou nového CTO bude viesť tímy konštruktérov, vývoja, výpočtov a dodávateľov. Bude úzko spolupracovať so spoluzakladateľom AeroMobilu Štefanom Kleinom.

 

 

zdroj: Aeromobil

Pridať komentár (0)