Slovenský tracker RESPOT mieri na Indiegogo. Chce preraziť novou stratégiou

  • RESPOT je maličký gadget, ktorý ťa ochráni pred strácaním vecí. Už sa viac nebudeš musieť šmátrať po vreckách, či prehrabávať v taške alebo kabelke.
image_1445703027.jpeg
  • RESPOT je maličký gadget, ktorý ťa ochráni pred strácaním vecí. Už sa viac nebudeš musieť šmátrať po vreckách, či prehrabávať v taške alebo kabelke.

 

Po pripevnení RESPOTu – malého zariadenia na sledovanie osobných vecí, ktoré považuješ za doležité – napríklad notebook, tablet, psíka, kľúče alebo peňaženku a spárovaní s RESPOT aplikáciou si môžeš byť vždy istý, že máš pri sebe všetko čo potrebuješ.

 

Za projektom stoja Viktor-Daniel Slyvka a Jevgenij Sidorenko

 

Používanie tohto zariadenia je krásne jednoduché. Iba ho nalepíš na hocičo, čo nechceš stratiť a nainštaluješ RESPOT appku do telefónu. Ak vzdialenosť medzi tvojim smartfónom a RESPOTom prekročí hodnotu, ktorú si sám nastavíš (maximálne 60 metrov), telefón ťa upozorní a môžeš ho použiť na nájdenie veci, na ktorej máš tento tracker nalepený. Stačí keď stlačíš tlačidlo na telefóne a RESPOT začne blikať alebo pískať.

 

Určite si vravíš niečo v zmysle, že: „Je to fajn vychytávka, ale čo ak stratím telefón? A ako potom bez neho nájdem aj ostatné veci?“ Nemusíš mať obavy. Stačí keď stlačíš tlačítko na RESPOTe a tvoj telefón začne zvoniť a vibrovať.

 

 

RESPOT je naozaj malý a môžeš ho prilepiť prakticky na čokoľvek. Tento krúžok má priemer 17 milimetrov a vysoký je 2,5 milimetra. Jeho telo je z kovu, ale silikónový povlak zaistí, že ti nepoškriabe ostatné veci vo vrecku alebo kabelke. Okrem toho je RESPOT odolný voči nárazom a tiež vodeodolný a tak sa nemusíš báť aj keď ti kľúče s týmto gadgetom spadnú do mláky. Na komunikáciu s telefónom používa Bluetooth 4.0 a zabudovaná nabíjateľná batéria ho udrží nažive 2 mesiace na jedno nabitie. Podľa indikátora stavu batérie budeš tiež presne vedieť, kedy treba RESPOT nabiť. 

 

RESPOT bude dostupný v štyroch farbách. Môžeš ho mať v bielej, čiernej, šedej alebo modrej. Ak by ti to nestačilo tak je ešte ďalšia možnosť – kovový povrch, za ktorý by sa nehanbili ani dizajnéri Apple. Cena tohto gadgetu má byť 26 eur, ak si však svoj email teraz zaregistruješ na odoberanie noviniek, získaš 50% zľavu a RESPOT bude tvoj za skvelých 13 eur. Kampaň na crowdfundingovom portáli indiegogo má byť spustená v najbližších dňoch. Na prvý pohľad mi zariadenie pripomenulo už mnohé „sledovače“, ktoré sa pokúšali preraziť, ale myšlienka, že sa zariadenia sledujú neustále a automaticky informujú stojí za pokus. Uvidíme ako sa chalanom s kampaňou zadarí. Verím, že o nich čoskoro budeme písať pozitívnu správu! :)

 

Sleduj Startitup.sk. O spustení kampane ťa budeme informovať.

 

zdroj: the-respot.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech