Šoférov Uberu na Slovensku stále tlačia do licencií..ale veď oni nie sú taxikári!

  • Okej, už ma začínajú vážne štvať. Taxikári protestujú proti Uberu a SOI robí všetko preto, aby so súčasnou situáciou niečo urobila.
11895209_1656515331235233_4037315848882296439_o
  • Okej, už ma začínajú vážne štvať. Taxikári protestujú proti Uberu a SOI robí všetko preto, aby so súčasnou situáciou niečo urobila.

Povedzme si otvorene, čo na Slovensko priniesol Uber. Bavíme sa o najväčšom startupe na svete. Vo svete, kde je obrovské množstvo rôznych odvetví, je práve náhrada taxíkov to, čo z miliardy startupov prerazilo najviac. Ak sa snažíme zistiť prečo, netreba nám dlhý výskum.

foto: Peter Lachký

Ľudia majú jednoducho s klasickými taxikármi príliš veľa zlých skúseností. Ani neviem koľkokrát sa mi už stalo, že som sa niekam ponáhľal, zavolal som si taxík a po nasadnutí mal pocit, že sa pánovi šoférovi vlastne musím ospravedlniť, za to, že som si dovolil využiť jeho služby. A nie som jediný, vidím, že ľudia okolo mňa sa pred privolaním taxíka pripravujú na to, že si sadnú do auta, kde bude nepríjemná atmosféra a k človeku, ktorý si za kratučkú jazdu, možno len z jednej časti mesta do druhej, vypýta neprimerane veľké peniaze.

No a to ani nehovorím o tom, že si vážne nepamätám, kedy mi naposledy nejaký taxík zastavil na prechode a nechal ma prejsť…

 

Po všetkých týchto nepríjemných skúsenostiach príde na Slovensko Uber a mestom ma zrazu môže voziť mladá baba, ktorá si potrebuje vyvetrať hlavu. Alebo IT-čkár, ktorý sa nedávno rozišiel s frajerkou a chcel si pokecať. Alebo len bežný chlapík, ktorý mal ťažký deň v práci a potreboval za volantom vypnúť. Čo jazda, to zážitok. Čo šofér, to príbeh. Všetko príjemní ľudia s otvorenou mysľou, ktorí sa rovnako, ako ja, tešia na každého nového zákazníka. Práve pre tie príbehy.

foto: redakcia

 

A čo ma štve? Že z týchto slušných, milých ľudí, ktorí majú vlastné firmy, študujú na výške alebo freelancujú, ideme robiť taxikárov. Že je naša krajina natoľko egoistická, že kvôli pár eurám na daniach (vo väčšine prípadov), ideme tlačiť obyčajných ľudí do taxikárčenia.

Ale oni nie sú a nikdy nebudú taxikári! Prečo ich z nich musíme robiť? Možno preto, že na Slovensku nie je dôležitá kvalitná služba, nie je dôležité to, že turisti o nás prestanú šíriť dobré meno, kvôli taxikárovi, ktorý ich z letiska odviezol za šialené peniaze, dôležité je skomplikovať život každému, kto si večer po práci prilepší o 30 eur. Vážne to tak ale musí byť?

10562609_1704691316417634_1189610478467290790_o

foto: FB/Uber

Uber funguje na celom svete a ľudia ho milujú. Taxikári dostali škrt cez rozpočet, pretože ľudia už zúfalo chceli inú alternatívu. Nerobme preto zo šoférov Uberu niečo, čo nie sú. Uber nie je taxík. Našťastie.

zdroj titulnej fotografie: uber.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech