Spotify testuje šikovnú službu, ktorú pri počúvaní hudby oceníš určite aj ty

  • Spotify pracuje na hlasovom aktivovaní svojej aplikácie
  • Otvoriť ju budeš pomôcť pomocou slov „Hey Spotify”
Wikimedia.org @SIGMA/Unsplash
  • Spotify pracuje na hlasovom aktivovaní svojej aplikácie
  • Otvoriť ju budeš pomôcť pomocou slov „Hey Spotify”

Populárna platforma na streamovanie hudby, Spotify, sa chce zaradiť ku ďalším aplikáciám, ktoré môžeš aktivovať pomocou hlasu. O testovaní tejto novej funkcie informovala renomovaná techblogerka Jane Manchun Wong prostredníctvom svojho účtu na Twitteri.

Firma sa týmto spôsobom chce taktiež odtrhnúť od závislosti na iných hlasových asistentov od spoločností Google, Amazon či Apple.  

 

Hlasová aktivácia by mala v budúcnosti fungovať pomocou vyslovenia hesla „Hey Spotify”, ktoré ťa okamžite prepne do samotnej aplikácie. Dôležitým bodom, ktorý je však potrebné pri tejto funkcii spomenúť je fakt, že ak chceš hlasovú aktiváciu využiť, musíš mať už Spotify zapnuté. 

Heslo „Hey Spotify” ťa tak následne len prepne do platformy, no nedokáže ju zapnúť. Naskytuje sa teda otázka, či táto funkcia je skutočne tak potrebná, ako sa môže zdať. Spotify totiž môžeš ovládať aj pomocou ovládacích prvkov na uzamknutej obrazovke tvojho mobilu. 

Spotify vyvíja apku na streamovanie hudby v aute ovládanú pomocou hlasu

No a práve preto teraz pravdepodobne testujú heslo „Hey Spotify”, ktoré chcú ľuďom priblížiť a spopularizovať. Samotná hlasová aktivácia je momentálne vo fáze testovania a tak sa ku bežným používateľom pravdepodobne tak skoro nedostane.

Rozhodne však ide o pozitívny krok vpred, ktorý môže v budúcnosti Spotify spraviť pre užívateľov ešte príjemnejšie a efektívnejšie. 

zdroj: Unsplash

Spotify zavádza ďalšie zmeny

Táto streamovacia platforma, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie aplikácie na svete, tento rok plánuje zaviesť niekoľko zmien. Jednou z nich je aj tá, že po novom si budú môcť umelci zaplatiť bonusový a sponzorovaný obsah. Ten ich následne dokáže dostať ku väčšiemu publiku a tým pádom aj väčším ziskom.

Čítaj viac TU>>Spotify zavádza veľkú zmenu, ktorá nepoteší žiadneho umelca

Túto zmenu iniciovali najmä investori, ktorí neboli spokojní s finančnými výsledkami celej firmy a týmto krokom chcú zvýšiť jej zisky. 

Zdroje: engadget.com, https://www.pocket-lint.com/apps/news/spotify/151336-spotify-app-voice-activation-hey-spotify-rumour, pocket-lint.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech