Startitup žije!

  • Elementárnou súčasťou budúcnosti je informatizácia - uľahčovanie si života prostredníctvom nových komunikačných technológií. Jedným z hlavných tvorcov takéhoto zjednodušovania sú startupy.
image_1393263222.jpeg
  • Elementárnou súčasťou budúcnosti je informatizácia - uľahčovanie si života prostredníctvom nových komunikačných technológií. Jedným z hlavných tvorcov takéhoto zjednodušovania sú startupy.

Časy, kedy bolo pre väčšinu ľudí jediným podnikateľským plánom otvorenie kaviarne v shopping centre, alebo vytvorenie zastúpenia pre firmu, ktorá na našom trhu ešte nefigurovala, sú preč.

Nemyslím teraz startup ako akúkoľvek firmu, ktorú niekto založí. Ale ako naozaj novú spoločnosť s inovatívnym nápadom, ktorá prináša zaplátanie diery na trhu. Prípadne vytvára nový trh. Za jej vznikom stojí nápad a nadšenie malého tímu ľudí. Takéto firmy sa v posledných rokoch rozbiehajú aj v podnikateľskom priestore Slovenska a Čiech.

Je to do istej miery zraniteľné podnikanie. Je iba v začiatkoch a nemá veľa zdrojov ani skúseností. Práve preto je potrebné pomôcť si a podporiť sa navzájom. Či už ide o peniaze investorov, skúsenosti starších manažérov úspešných firiem, šikovných mladých ľudí s nadšením a nápadmi alebo iba o spoločný brainstorming. Všetky takéto aktivity budujú komunitu, startupovú komunitu.

Ľudia sa na Slovensku a v Čechách stretávajú prevažne v coworkingových centrách, či už Connect Coworking, Hub Praha alebo The Spot. Chýba však komunita, ktorá by sa stretávala online. Preto sme sa rozhodli vytvoriť portál Startitup.

[poll id=“8″]

Cieľom je, aby sa stal webom, ktorý ľudia zo startup prostredia (freelanceri, investori, startupy, nadšenci a ďalší…) otvoria ako svoj homepage. Nie preto, že to chceme my, ale preto, čo tam nájdu – kvalitné a relevantné informácie, novinky, eventy, freelancerov, zoznam startupov a investorov a mnohé iné. A to všetko vždy zadarmo.

Máme víziu, že Startitup bude komunitou, ktorej slovo sa bude brať vážne. Táto komunita by sa v budúcnosti mala stať spoľahlivým partnerom pre každého. Či už je to nový člen, ktorý len zisťuje, čo je startup, alebo starý harcovník, ktorý sa bude chce podeliť o svoje know-how.

Oddnes Startitup žije. Pozývame vás – pridajte sa k nám!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech