Sulík musel vysvetľovať ranč aj maturitu. Európania bažia po marihuane (NEWSLETTER)

pjimage (2)
TASR/Dano Veselský, Unsplash/Crystalweed Cannabis

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Na Slovensku som vytvoril malú Ameriku, hovorí YAKSHA. Mladý Slovák má za sebou množstvo úspešných projektov, na podnikateľskej scéne pôsobí už viac ako 15 rokov.
  • Richard Sulík dnes čelil odvolávaniu. V parlamente opozícia riešila jeho ranč a maturitné vysvedčenie.
  • Európania bažia po marihuane. Tržby rastú extrémne rýchlo. 

Podnikateľ a inkubátor mladých talentov YAKSHA

Na podnikateľskej scéne sa pohybuje už viac ako 15 rokov a hovorí sa o ňom aj ako o inkubátore mladých talentov. Podnikaniu sa naplno začal venovať krátko po maturite. Na hudobnej scéne kedysi pôsobil aj ako DJ či manažér slovenských interpretov. Označiť by sme ho mohli za takého podnikateľského chameleóna, keďže sa každú chvíľu venuje niečomu novému.

„Každý týždeň sa venujem niečomu inému. Venujem sa však tomu, čo ma baví a čo je súčasťou môjho lifestylu. Čiže hudba, videoprodukcia, výroba merchandising a marketing. Dá sa teda povedať, že tých cash flow mám niekoľko. Jeden týždeň je primárny nový merch pre LOVE THEM, ďalší zas kampaň pre klienta či produkcia klipu,“ povedal v rozhovore.

Yaksha je zakladateľom prvého obchodu s oblečením a teniskami v Československu Queens. V rámci kreatívneho domu  F*CK THEM pomohol vydať 15 štúdiových albumov. Ich YouTube kanál má v súčasnosti 1,7 milióna odberateľov z celého sveta.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie