Tesla Model X príde na trh už oveľa skôr!

  • Sen sa stal skutočnosťou. Čakanie na prvé SUV od Tesly sa pre pár vyvolených neuveriteľne skrátilo. Tesla to oznámila dnes v štvrťročnej správe pre akcionárov.
image_1438811463.jpeg
  • Sen sa stal skutočnosťou. Čakanie na prvé SUV od Tesly sa pre pár vyvolených neuveriteľne skrátilo. Tesla to oznámila dnes v štvrťročnej správe pre akcionárov.

 

V najnovšej štvrťročnej správe Tesla Motors, ktorá bola dnes doručená všetkým akcionárom sa objavili veľké novinky. Dlho očakávané prvé SUV od Tesly príde na trh oveľa skôr, ako sa pôvodne očakávalo. Prvý, menší počet týchto vozidiel by mal byť majiteľom doručený už koncom septembra! „Týmto krokom sa snažíme zvalidovať našu novinku a získať si tak dôveru na trhu. Momentálne prebiehajú už záverečné testovacie práce a technické kontroly. Novú Teslu Model X už vyrábame vo fabrike s 500 robotmi, ktorých dolaďujeme, aby boli bezchybne pripravený na ostrú výrobu,“ prezradil Elon Musk v správe pre akcionárov.

 

 

Výroba Modelu X prebieha na rovnakej linke ako výroba Modelu S, takže všetko sa deje v závode Tesla Motors v kalifornskom Fremonte. Tesla ďalej prezradila, že svetlo sveta už uzrelo zopár najnovších Tesiel Model X, ktoré poslúžili na otestovanie celého výrobného procesu. Pôvodne však mala byť výroba tohto SUV-éčka spustená už koncom roka 2014, avšak ako tomu býva, nie vždy všetko ide podľa plánov. Tento krát sa však zdá, že Elonove plány sa naplnia na 100%. Keďže v júli tohto roka vyhlásil že nový model Tesly príde na trh už do dvoch mesiacov.

 

 

Elon však pripustil, že stále sa môžu vyskytnúť akékoľvek neplánová problémy, ktoré by mohli dodanie oddialiť. Podľa našich informácií sa tento problém týka konkrétne jedného dodávateľa, čo by mohol znížiť štvrťročnú produkciu nového modelu až o 800 kusov. Avšak nič nie je ešte, takže zatiaľ sa budúci majitelia nemusia obávať. „Ak by som si mal vybrať medzi skvelým produktom alebo dodržaním štvrťročných plánov, určite si vyberiem skvelý produkt. Našou hlavnou prioritou bolo vždy vytvorenie skvelého produktu, čo je základom pre vytvorenie dlhodobých hodnôt, ktoré v Tesla Motors uznávame, dodal na záver Musk.

 

Kontakt na šéfredaktora zodpovedného za články Startitup.sk: [email protected]

zdroj: The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech