Títo Slováci v Šahách pletú oblečenie svetovej kvality! Vyrábajú oblečenie pre Lacoste, rakúsku políciu, či nemecký olympijský tím

  • Itimex nadväzuje na dlhoročnú tradíciu pletárenstva v Šahách. Ich služby vyhľadávajú najmä mimo Slovenska.
collage
welt.de / bgfons.com
  • Itimex nadväzuje na dlhoročnú tradíciu pletárenstva v Šahách. Ich služby vyhľadávajú najmä mimo Slovenska.

Dušan Weiss je zakladateľom pletárenskej spoločnosti Itimex. Nadväzuje na tradíciu tohto priemyslu, ktorý sa v Šahách nachádza už od roku 1965.

Výrobná hala Itimexu sa nachádza v starých, naoko zanedbaných kasárňach. No vnútri nájdeš špičkové šijacie stroje značiek Shima Seiki a Stoll – svetovej jednotky a dvojky. Tie sú schopné pliesť tvarovo, čo znamená, že sa nič nemusí strihať. Zabraňuje sa tak zbytočnému odpadu.

foto: knittingindustry.com

Itimex sa za zoznam svojich zákazníkov skutočne hanbiť nemusí. Plietli už veci pre zákazníkov ako Hugo Boss, Lacoste, Pierre Cardin, Escada, či slovenská Nehera, ktorá do Londýna priniesla „slovenskú plaváreň“.

Okrem toho si veci z ich strojov oblieka aj rakúska, či nemecká polícia. A vyrábali dokonca aj oblečenie pre nemecký olympijský tím z Turína 2006.

„Plietli sme aj pre firmu, ktorá sa špecializovala na maxi módu. Náš rekord drží príslušník väzenskej stráže. Má výšku 2,2 metra a 160 kilogramov. Ten väzňov nebije, jednoducho sa iba o nich oprie,“ povedal Weiss pre Hospodárske Noviny.

foto: bgfons.com

Návrhári Itimexu vedia navrhnúť úplet v maximálnom detaile po jednom očku. Precíznosť a kvalita je v tomto priemysle to najdôležitejšie. A na to je dôležitá aj priadza. Tú dovážajú iba od overených dodávateľov z Talianska, Rakúska a Nemecka.

Itimex sa na nič nehrá. Nepotrebujú mať sociálne médiá, či nejaký extra marketing. Ich konečným zákazníkom sú ďalšie biznisy, a tým ide hlavne o pomer cena/kvalita. A ten má Itimex veľmi dobrý. Svedčí o tom aj to, že pred niekoľkými rokmi takmer skrachoval, no dnes sú už znova v zisku.

Itimex sa sústreďuje najmä na zahraničné trhy v Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. Takže nabudúce, ak ti náhodou napadne, že obmedzovanie zahraničného obchodu by Slovensku prospelo, spomeň si na firmy ako Itimex. Tie by bez zahraničných zákazníkov neexistovali.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK