Top 10 aplikácií, ktoré ti uľahčia prácu v tíme

  • Či už pracuješ na školskom projekte, projekte pre neziskovku, alebo rozbiehaš vlastný biznis, tieto aplikácie ti uľahčia život.
263431934-hipster-cordless-using-satisfaction
  • Či už pracuješ na školskom projekte, projekte pre neziskovku, alebo rozbiehaš vlastný biznis, tieto aplikácie ti uľahčia život.

Každý, kto už pracoval v tíme vie, že Facebook častokrát na tímovú prácu nie je dostačujúci a osobné stretnutia s celým tímom berú čas a energiu pri ich organizovaní. S týmto problémom sa ľudia stretávajú od nepamäti a preto sa rozhodli niečo robiť preto, aby to zmenili.

Rôzne komunikačné platformy a kanály tu sú už dlho, ale my ti prinášame top 10 tých, ktoré sú najpoužívanejšie na trhu.

1. Slack

Slack je momentálne jedným z najpoužívanejších platforiem na trhu. Mnohí ho označujú len za fancy chat, ktorý nemá až tak veľa vymožeností, ale rozhodne odbúrava problém mailov. A nielenže zachraňuje tím, aby si nepísal aj tie najmenšie drobnosti v mailoch, ale je to uzavretá platforma, kde ťa nerozptyľujú neustále facebookové upozornenia a správy.

001-slack-team-communication

foto: Slack

2. Glip

Glip prišiel na trh krátko po tom, ako si jeho vývojári uvedomili, že Slack nespĺňa všetky požiadavky, ktoré chcú. Preto Glip obohatili o kalendár a možnosť zadeľovania taskov a rôznych iných funkcií. Navyše sa dá spárovať s rôznymi aplikáciami ako je Evernote, MailChimp alebo tvoj email.

Glip-2-Tasks

foto: Glip

3. Trello

Trello je zase veľká online pracovná doska, ktorá je rozdelená na menšie podskupiny. V každej takejto podskupine sa potom venuješ jednotlivým veciam. Komunikácia prebieha v komentároch, preto je to všetko pekne zoradené a najmä prehľadné.

trello

foto: Trello

4. Google Drive

Samozrejme, aj úložný priestor je častokrát veľmi potrebný pre prácu v skupine, najmä keď pracujete na niečom kolaboratívne. Existujú aj iné alternatívy cloudového úložného priestoru ako napr. Dropbox, OneDrive alebo Box. No Google Drive je súčasne s Dropboxom jednoduchý a veľmi populárny.

google_drive_splash

foto: Google Drive

5. Toggl

V niektorých firmách alebo startupoch sú pracovné úväzky rôzne počítané a preto, ak si chcete v tíme efektívne merať svoj čas strávený nad projektom, je tu pre vás Toggl. Toggl je jednoduchý timer, kde si zaznamenáš svoj čas a dokonca si vieš aj nastaviť, koľko si platený na hodinu. Toggl ti to potom pekne vypočíta a povie.

Toggl-productivity-web-app-timer-page

foto: toggl.com

6. Wake

Wake pricháda zase s niečím podobným ako Trello, avšak najväčšie využitie má u grafikov, ktorí komunikujú najmä vizuálne. Preto je Wake niečo ako Pinterst pre firmy alebo skupiny, kde si vytváraš nástenky, ktoré neskôr zdieľaš so svojimi kolegami, rýchlo a efektívne.

wake

foto: Wake

7. Ryver

Ryver sa na prvý pohľad zdá byť alternatívou Slacku, ale je to omnoho viac. Ponúka komunikáciu nie len v tíme, ale aj so zákazníkmi, externými kolegami, klientmi, alebo investormi. Takže to nie je len uzavretá skupina ľudí, ale vieš si nastaviť kto môže čo vidieť a rovnako prepájať svoj účet s rôznymi inými appkami, ktoré používaš na dennodennej báze.

ryver

foto: Ryver

8. Google Hangouts

Niekedy, keď osobné stretnutia nevychádzajú, je nutné skypovať. Lenže Skype ponúka skupinové videohovory len v platenom busiess móde a preto pre mnohých nie je použiteľný. Tento problém celkom pekne rieši práve Hangouts, ktorý sa ako keby oddelil od Gmailu a poskytuje veľmi kvalitné služby videohovorov úplne zadarmo. Samozrejme ešte existujú aj podobné alternatívy ako appear.in, Room alebo Zoom, ktoré tiež nie sú na zahodenie.

startPageLaunch.0.0

foto: Google Hangouts

9. Bitrix 24

Bitrix24 dostal už niekoľko nominácií na najlepší CRM softvér pre podnikateľov. Táto platforma v sebe zahŕňa všetky funkcie Slacku a Google Hangouts dokopy. Ešte je v nej zabudovaná možnosť zdieľania taskov medzi kolegami a manažér dokumentov. A navyše, Bitrix 24 je úplne zadarmo!

bitrix

foto: Bitrix 24

10. Evernote

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na Evernote. Je veľa ľudí, ktorí nepoužívajú nič viac, len Evernote. Má totiž tak veľa možností, že niektorí ľudia si pomocou neho organizujú celý život. Kurzy o tom, ako na to, nájdeš aj v Bratislave. Evernote je dostupný na všetkých hlavných platformách a určite neoľutuješ, ak ho vyskúšaš.

EN-Android-note-presence-1024x768

foto: Evernote

zdroj titulnej fotografie: framepool.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech