TOP 10 zmrzlinární na Slovensku: V týchto podnikoch si zmrzlinu vychutnáš na 100 %

  • Keď sme začiatkom augusta uverejnili článok s najlepšími zmrzlinárňami na Slovensku, čitatelia na Facebooku reagovali s ďalšími tipmi na super zmrzlinu
  • Inšpirovali sme sa týmito tipmi a preto ti prenášame ďalších TOP 10 zmrzlinární na Slovensku, ktoré podľa facebookových komentárov otestovali samotní čitatelia Startitup
  • Medzi podnikmi nájdeš aj vychýrený Scoop, U Jusufa či Moju srdcovku
zmrzlina
Instagram/scoopzilina/barbora.figlus
  • Keď sme začiatkom augusta uverejnili článok s najlepšími zmrzlinárňami na Slovensku, čitatelia na Facebooku reagovali s ďalšími tipmi na super zmrzlinu
  • Inšpirovali sme sa týmito tipmi a preto ti prenášame ďalších TOP 10 zmrzlinární na Slovensku, ktoré podľa facebookových komentárov otestovali samotní čitatelia Startitup
  • Medzi podnikmi nájdeš aj vychýrený Scoop, U Jusufa či Moju srdcovku

Aj napriek tomu, že august sa pomaly ale isto kráti, na zmrzlinu nikdy nie je neskoro. Začiatkom augusta sme publikovali článok, v ktorom sme ti predstavili najlepšie zmrzlinárne na Slovensku. Keďže sme si v komentároch našli pripomienky s ďalšími super zmrzlinárňami, predstavujeme ti ďalších 10 miest, kam by si mal určite zájsť na kopček zmrzliny.

Zmrzlináreň Palio gelato (Lehota pod Vtáčnikom)

Zmrzlináreň má na Facebooku vlastnú verejnú skupinu, ktorej členmi je približne 1 200 ľudí. Okrem chutných zmrzlín a sorbetov si v Palio gelato môžeš nechať urobiť aj perfektnú zmrzlinovú tortu. O tejto pravej talianskej zmrzline písalo aj MY Horná Nitra. Prevádzka v Lehote pod Vtáčnikom podľa informácií spomínaného portálu funguje od mája minulého roku.

Ak miluješ zmrzlinu, potešíme ťa. Vybrali sme 10 najlepších zmrzlinární na Slovensku

Nájdeš tu tradičné príchute, ako punč, vanilku alebo pistáciu, no aj menej tradičné, ako sicílsky citrón či belgická čokoláda. Ako pre MY Horná Nitra povedala majiteľka Daniela Hoferová, ktorá zmrzlináreň vlastní spolu s manželom, bola len otázka času, kedy si otvoria takýto podnik. Danielin manžel je totiž obchodným zástupcom a technológom pre taliansku spoločnosť zaoberajúcu sa výrobou surovín na výrobu zmrzliny.

O tom, že ľuďom zmrzlina chutí, svedčia najmä reakcie na Facebooku. „Ste skutočne najlepší v tomto fachu, či už kvalitou, kopčekmi, ale hlavne milujete to, čo robíte a to je strašne moc cítiť v tej zmrzke, že je to nielen práca, ale aj radosť,“ odkázal jeden z členov skupiny v komentári.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zmrzlináreň Palio gelato (@paliogelato),

U Jusufa (Šamorín)

Aj zmrzlináreň U Jusufa v Šamoríne má na Facebooku verejnú skupinu, kde nájdeš asi 2 700 členov. Je evidentné, že okrem skvelej zmrzliny sa podnik snaží počúvať svojich zákazníkov, o čom svedčí facebooková anketa z mája. Otázka znela – aká je vaša najobľúbenejšia zmrzlina? Bezkonkurenčne vyhrala oriešková a na druhom mieste skončila čokoládová. Ak budeš mať cestu okolo, aspoň vieš, na aké chute staviť.

Za zmrzlinárňou nestojí len súčasný majiteľ Jusuf Ahmeti, ale jeho predkovia z Macedónska, ktorí sa do tohto biznisu pustili pred 73 rokmi. V rozhovore pre portál Šamorínčan prezradil, či zákazníci viac prahnú po smotanových alebo ovocných zmrzlinách. Podľa jeho slov až 80 percent ľudí si vypýta zmrzlinu smotanového základu a potvrdil výsledky ankety, že najviac sa predáva oriešková a čokoládová.

Zaujímavosťou U Jusufa je fakt, že doposiaľ dodržiavajú pôvodnú receptúru. „Pradedo všetky detaily tak vymakal, že nemusíme nič meniť,“ skonštatoval pre webstránku Šamorínčan Jusuf. Ak máš chuť na niečo poctivé a originálne, U Jusufa to jednoznačne nájdeš.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Usacov (@lakystrajk),

Glacio (Piešťany)

Glacio je na Facebooku charakterizovaná ako kaviareň, pretože nejde o obyčajný zmrzlinový stánok. V podniku si môžeš dať chutnú kávu alebo iný nápoj, ktorý ťa osvieži. Ide o rodinnú firmu, ktorá si podľa informácií na webe potrpí na kvalitné suroviny a tradičnú receptúru. Zárukou kvality je výroba zmrzliny varenou cestou doplnenou špičkovými surovinami, ovocím, talianskymi či belgickými prvkami,“ znie opis zmrzliny Glacia na facebookovej stránke.

Okrem zmrzliny v podniku nájdeš aj zákusky a torty, ktoré si ľudia na Facebooku pochvaľujú rovnako ako kopčeky zmrzliny. Ak neholduješ zmrzlinám a ani koláčom, zájdi do Glacia na dobrý čaj, milkshake alebo horúcu čokoládu. Niet pochýb o tom, že Glacio si obľúbilo množstvo ľudí. Dá sa tak tvrdiť na základe čísla fanúšikov na Facebooku, ktoré presiahlo 3 700.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Glacio (@glacio_coffee),

Berry Garden (Svinica)

Príbeh Berry Garden sa začal čučoriedkami, informujú zakladatelia podniku na oficiálnej webstránke. Prvotnou myšlienkou teda bolo vypestovať čučoriedkovú záhradu a urobiť tak niečo originálne. Nápad s výrobou zmrzliny išiel ruka v ruke s kvantom vypestovaných čučoriedok. Zaujímavosťou je, že zmrzlinu vyrábajú priamo na farme.

Napriek tomu, že Berry Garden sa venuje predaju zmrzliny len od minulého roku, stali sa symbolom kvality a poctivosti. Ako píšu na webe, na výrobu mliečnych zmrzlín používajú slovenské plnotučné mlieko a kvalitnú smotanu. Zmrzlinu z prášku by si tu hľadal márne. „Pohoda, kľud, dobrá zmrzlina, príjemný personál,“ zhrnula jedna zo zákazníčok vo facebookovej recenzii.

Pokiaľ si skôr fanúšik čerstvého ovocia, do Berry Garden môžeš zájsť napríklad na samozber čučoriedok, kde za kilogram nazbieraného ovocia zaplatíš 5 eur. Priamo v predajni si môžeš kúpiť plody už nazbieraných čučoriedok alebo arónie. Za kilogram čučoriedok zaplatíš 6,50 eur a ak máš záujem skôr o kilogram arónie, priprav si 5 eur. Berry Garden ponúka tiež donášku ovocia domov, cena sa však líši.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Berry Garden (@berry.garden.sk),

Favor.it (Bratislava)

Káva, focaccia a gelato v jednom? Presne to ponúka bratislavský podnik Favor.it v Devínskej Novej Vsi. Ak máš chuť na zmrzlinu ako z Talianska, jednoznačne zájdi do tohto podniku. Môžeš si domov nakúpiť tradičné talianske produkty, medzi ktoré patrí aj víno.

Prábeh Favor.it sa začal ešte v študentských časoch Moniky Pokornej, ktorá ako študentka bývala v izbe s Taliankou zo severného Sondria. V byte býval aj Sardínčan Salvatore Michele Dessi, ktorý je jedným zo zakladateľov Favor.it a zároveň Monikiným priateľom. Spoločne so skupinkou zahraničných priateľov varili tradičné jedlá jednotlivých kultúr a učili sa novým veciam. Tento zvyk chcela Monika spolu so Salvatorom preniesť aj na Slovensko, preto si otvorili podnik s názvom Favor.it.

Zákazníci chvália obsluhu aj atmosféru podniku. Sme veľmi milo prekvapení skvelou chuťou zmrzliny, prijemným prostredím aj ochotným personálom. V Devínskej presne takýto podnik chýbal,“ odkázala jedna zo zákazníčok Favor.it.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Favor.it (@favorit.dnv),

TIMI AMO gelato & coffee (Bratislava-Ružinov)

„Iba prírodné suroviny. Nič viac. TIMI AMO,“ píše sa na titulnej fotografii facebookového profilu ružinovského podniku. Práve na prírodných surovinách si TIMI AMO zakladá. Vo svojich facebookových príspevkoch takmer neustále zdôrazňujú, že pri výrobe zmrzliny nepoužívajú žiadny prášok.

Ako uvádza portál Kávičkári, za TIMI AMO stojí Juraj Fekete so svojou priateľkou. Prvý impulz na otvorenie vlastnej zmrzlinárne Juraj dostal v zahraničí, predovšetkým ale v Taliansku. “Boli sme na dovolenke na Sicílii, v čase keď u nás ešte stále dominovali jadranské zmrzliny. Ochutnal som zmrzlinu v brioške, bolo to pre mňa niečo nové,“ povedal Juraj pre webstránku. Vo fachu sa zdokonaľoval na Bolonskej univerzite.

Dnes TIMI AMO ponúka množstvo variácií chutí. Pokiaľ si síce počul, no nikdy neskúšal Affogato, teda kávu so zmrzlinou, určite to choď ochutnať. Výborná a netradičná je aj zmrzlina, ktorú TIMI AMO ponúka. Ako napísala jedna zo zákazníčok, na požiadanie vyrobili čokoládový sorbet s chilli. Preto neváhaj a choď ochutnať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa TIMI AMO Gelato & Coffee (@timiamogelatocoffee),

Kaviareň Alžbetka (Trenčín)

V letných mesiacoch kaviareň Alžbetka v Trenčíne otvára terasu, kde si môžeš vychutnať kávu, zmrzlinu či inú dobrotu s výhľadom na Trenčiansky hrad. „Skvelá obsluha a najlepšia zmrzlina v meste,“ píše sa v jednej zákazníckej recenzii na Facebooku. Kus chvály na adresu kaviarne sa objavil aj na portáli Šálka kávy. Autorke článku imponovala nielen vonkajšia scenéria, ale aj historický interiér.

Nech máš chuť na klasiku alebo niečo jedinečné, v tejto trenčianskej kaviarni si prídeš na svoje. Dobrou správou je, že kaviareň Alžbetka je populárnym miestom nielen v lete a nielen kvôli zmrzline. V zimnom období do kaviarne môžeš zájsť na poctivé varené víno a vychutnať si tak predvianočné obdobie.

Dnes všetci oslavujeme! Doprajme si preto jednu z najlepších pochúťok! Krásny MDD prajeme :)

Uverejnil používateľ Kaviareň Alžbetka Pondelok 1. júna 2015

Cremi gelato & coffee (Trnava)

Cremi gelato & coffee včera pridalo do zmrzlinovej ponuky figovú. Vo svojom facebookovom príspevku podnik informuje, že ide o „skúšku“ a zároveň dodáva, že momentálne v Taliansku prebieha figová sezóna. Ak sme ťa nezlákali na túto novinku, určite by si mal vyskúšať ďalšie tradičné talianske chute z poctivých ingrediencií. „Jedným slovom – MŇAM,“ zhrnula zákazníčka.

Je evidentné, že podnik sa drží sezónneho ovocia a podľa toho sa snaží zaradiť zmrzlinu do svojej ponuky. Nezáleží na tom, či máš chuť na niečo smotanové alebo sa chceš osviežiť sorbetom, prídeš si na svoje tak či tak.

Kto bol v Argentíne 🇦🇷, určite ochutnal okrem asada aj dulce de leche.. ja som tam strávil 2 krásne mesiace počas…

Uverejnil používateľ Cremì gelato&caffè Trnava Pondelok 20. júla 2020

Scoop (Žilina)

Ďalšiu taliansku zmrzlinu nájdeš v Žiline v podniku Scoop. „Tajomstvo našich výrobkov je láska, s ktorou ich pripravujeme a vášeň pre zmrzlinu,“ dočítaš sa na úvodnej stránke podniku. Scoop si vyrába vlastnú zmrzlinu vo svojom „laboratóriu“. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na špičkovú kvalitu a ingrediencie.

V podniku si pochutia milovníci gelata, sorbetov, ale aj vegáni. Zmrzlináreň totiž ponúka zmrzlinu z mandľového či ryžového mlieka. O popularite podniku hovoria čísla na Facebooku – stránka zmrzlinárne má viac ako 11 000 fanúšikov, čo je pomerne veľké číslo na mesto ako Žilina. „…top zmrzka a k tomu prosecco? Iba v Scoop,“ píše jedna z fanúšičiek zmrzlinárne vo facebookovej recenzii.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa scoopzilina (@scoopzilina),

Moja srdcovka (Banská Bystrica)

Moju srdcovku nenájdeš iba v Banskej Bystrici, ale tiež Bratislave, Lučenci a Zvolene. Bratislavská prevádzka je nová, informovali sme ťa o nej už v máji toho roku. Dovtedy Moja srdcovka ovládla iba stredné Slovensko, v súčasnosti ale expanduje. Za podnikom stojí turecká rodina, ktorá sa v roku 1969 presťahovala zo Želiezoviec do Lučenca a začala sa zaúčať do taja výroby zmrzliny.

Niet pochýb o tom, že zmrzlinu tohto podniku si obľúbili Slováci zo všetkých kútov Slovenska. Minulý týždeň na facebookovej stránke podnik informoval o možnosti vyskúšať francúzsky toast so zmrzlinou. V ponuke nájdeš skutočne množstvo príchutí, napríklad slaný karamel a chai latte.

Pokiaľ sa ti zdá, že na zmrzlinu je už neskoro, vyskúšaj zákusky a torty, ktoré Moja srdcovka ponúka. Nehovoriac o domácich limonádach, ktoré potešia nielen oko, ale najmä chuťové bunky. „U nás si vyberie každý, od vnučky až po starkú,“ hovorí Eren Hajrula, spolumajiteľ podniku.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Oleksandra 🌻 (@sashahrdn),

Zdroje: Facebook/Palio gelato, MY Horná Nitra, Facebook/U Jusufa, Šamorínčan, Glacio, Facebook/Glacio, Berry Garden, Facebook/Berry Garden, Favor.it, Facebook/Favor.it, Facebook/TIMI AMO, Kávičkári , Facebook/Kaviareň Alžbetka, Šálka kávy, Facebook/Cremi gelato & coffee, Scoop, Facebook/Scoop, Facebook/Moja srdcovka

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá