TOP 14 webov, kde si ako freelancer nájdeš prácu

  • Či už hľadáš ďalší spôsob, ako sa profesionálne rozvíjať, platiť účty, alebo len jednoducho miluješ slobodu, freelancing ti ponúka skvelú alternatívu. Niet pochýb o tom, že už milióny ľudí po celom svete objavili výhody práce na voľnej nohe a ich počet neustále narastá.
8759338796_a6f14013ae_k
  • Či už hľadáš ďalší spôsob, ako sa profesionálne rozvíjať, platiť účty, alebo len jednoducho miluješ slobodu, freelancing ti ponúka skvelú alternatívu. Niet pochýb o tom, že už milióny ľudí po celom svete objavili výhody práce na voľnej nohe a ich počet neustále narastá.

Existuje veľa príručiek a návodov ako sa do freelancingu pustiť na vlastnú päsť, ale získanie výhodných pracovných ponúk nie je len o registrácii na populárnej platforme. Budeš musieť rozdeliť a vytvoriť veľké portfólio predošlých prác a referencií a možno aj dokázať schopnosti získaním rôznych certifikátov. Pozri si zoznam 15 najlepších webov, na ktorých sa oplatí hľadať si prácu ako freelancer.

 

1) Upwork 

S viac ako 1,5 miliónom klientov ponúka Upwork (predtým Odesk) niečo pre každého freelancera. Od práce na krátkodobých a dlhodobých projektoch, až po hodinové alebo per – projekty práce. Bez ohľadu na to, či si profesionál alebo začiatočník, cez Upwork by si mal každý freelancer prísť na svoje.

 

foto: redakcia

 

2) Toptal 

Tento web ponúka výrazne odlišný prístup, ako majú ostatné platformy v tomto zozname. Toptal je určený pre skúsených a talentovaných freelancerov. Po úspešnom zvládnutí príjmacieho procesu, ti Toptal poskytne prístup k projektom pre veľkých klientov ako JPMorgan, Zendesk, Airbnb a pod. Takisto získaš prístup do Toptal komunity a možnosť zúčasniť sa na rôznych tech udalostiach.  

 

3) Elance

Elance odstraňuje veľa ťažkostí, ktoré sú spojené s prácou na voľnej nohe. Budeš mať možnosť si veľmi jednoducho vytvoriť nový profil a používať ochranu platieb, aby si si zabezpečil, vždy zaplatené, za odpracované hodiny.

 

4) Freelancer 

Platforma Freelancer ti umožní súťažiť s ostatnými freelancermi v súťažiach a tým preukázať svoje zručnosti. Ak si myslíš, že dokážeš uspieť v konkurenčnom boji a máš dôveru vo svoje vedomosti, je to skvelý spôsob, ako predviesť svoje schopnosti a prilákať si viac klientov. 

 

foto: redakcia

 

5) Craigslist 

Hoci väčšina ľudí berie Craigslist len ako platformu pre nákup a predaj rôznych vecí, je to v podstate skvelý zdroj, kde si môžeš nájsť prácu ako freelancer. Ľahko sa dajú prehľadávať lokálne pracovné príležistosti, alebo môžeš vyhľadávať podľa vzdialenejších miest, ak dávaš prednosť práci na diaľku.

 

6) Guru 

Táto platforma umožňuje ľahko predviesť svojej minulé pracovné skúsenosti a ponúka zodpovedajúce funkcie, aby si neprepásol žiadne nové príležistosti. Guru Work Room umožňuje ľahko spravovať všetku svoju prácu.

 

7) 99designs 

Platforma pre freelance dizajnérov, ktorá umožňuje súťažiť v dizajnových súťažiach a získať spätnú väzbu od klientov, ktorí vyberajú tie najlepšie návrhy. Je to skvelý spôsob, ako môžu talentovaní dizajnéri preukázať svoje ​schopnosti.     

foto: redakcia 

 

8) Peopleperhour 

Peopleperhour je skvelá platforma, so zameraním sa na freelancing pre webové projekty. Ak si dizajnér, webový vývojár alebo SEO špecialista, platforma Peopleperhour môže byť pre teba určite zaujímavá možnosť.

 

9) Freelance Writing Gigs 

Či už si spisovateľ, editor, blogger, vydavateľ alebo akákoľvek ich kombinácia, Freelance Writing Gigs je skvelá voľba pre freelancerov, ktorí sa dokážu presadiť slovami. 

 

10)  Demand Media

Demand Media je platforma pre kreatívne typy, vrátane spisovateľov, filmárov, producentov, fotografov a ďalších. Máš možnosť pracovať s platformou umožňujúcou vytvorenie jedinečného obsahu, interakciu so zákazníkmi a propagovanie svojho talentu.

 

11)  College Recruiter

Ako už by sa podľa názvu mohlo zdať, College Recruiter je určený pre vysokoškolských študentov alebo čerstvých absolventov, ktorí hľadajú prácu ako freelancer. Okrem toho, že je zdrojom práce na čiastočný úväzok, môže to byť skvelý spôsob, ako odštartovať svoju kariéru .

 

12) iFreelance 

Táto platforma ponúka príležitosti pre redaktorov, kóderov ale takisto aj pre freelance marketérov. Na rozdiel od iných platforiem, iFreelance ti umožní udržať 100 percent svojich príjmov.

 

foto: redakcia

 

13)  Project4hire 

So stovkami kategórií projektov uľahčuje Project4hire identifikáciu pracovných príležitostí, ktoré zodpovedajú tvojim požiadavkám a to bez prezerania obrovského množstva príspevkov. Určená je najmä pre kóderov, konzultantov, projektantov a ďalších.

 

14) SimplyHired 

S rozšíreným rozsahom služieb, ako ponúka väčšina ostatných freelance platforiem, SimplyHired je ideálny pre každého. Od predajcov, až po stavebných robotníkov. Jeho súčasťou je aj blog, adresáre spoločnosti a možnosť vyhľadávania podľa lokality.

 

Či už si programátor, dizajnér, marketér, študent alebo niečo medzi tým, určite by si mal vyskúšať aspoň jednu z týchto platforiem a nakopnúť svoju karieŕu ešte dnes!   

Zdroj: Enterpreneur.com , zdroj titulnej fotografie: Dr. Abdullah Naser, Jamal Fanaian

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech