TOP slovenské aplikácie, ktoré ti uľahčia cestovanie po našej krajine

  • Či už sa chystáš na turistiku do hôr, chceš navštíviť mesto v ktorom si ešte nebol alebo sa vydať na cyklotúru, oplatí sa byť vždy pripravený. S týmito aplikáciami ťa na ceste nič len tak ľahko neprekvapí a uvidíš všetko, čo Slovensko ponúka.
adventures-backpack-basic-beautyful-Favim.com-3007350
  • Či už sa chystáš na turistiku do hôr, chceš navštíviť mesto v ktorom si ešte nebol alebo sa vydať na cyklotúru, oplatí sa byť vždy pripravený. S týmito aplikáciami ťa na ceste nič len tak ľahko neprekvapí a uvidíš všetko, čo Slovensko ponúka.

Vypadni.sk

Táto aplikácia ti poskytne viac ako 2000 objektov s tisíckami fotografií z celého Slovenska. Môžeš objavíť krásnu prírodu, jedinečnú architektúru a bohatú históriu Slovenska. Našiel si zaujímavé miesta alebo objekty a chceš sa o ne podeliť? Niekoľkými dotykmi máš možnosť pridávať ďalšie miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a ponúknuť tak nové zážitky ďalším používateľom. Nájdeš tu online navigáciu Google Maps, GPS kompas, informácie o vstupnom, otváracích hodinách a kontakty.

vypadni  vypadni1

Cyklotrasy Malá Fatra

Vedel si o tom, že najhustejšia sieť cyklotrás na území Slovenska sa nachádza v okolí Terchovej. V Terchovej priamo oproti kostolu sa nachádza cyklistický bod, z ktorého vychádza najviac cyklotrás na Slovensku. Núkajú sa tak možnosti nielen pre rekreačných cykloturistov, ale aj aj pre vyznávačov náročnej horskej cyklistiky. Nájdeš tu cyklotrasy pre náročnejších, ale aj víkendových cyklistov.

  cyklo1  cyklo2

Krásnu panorámu CHKO Kysuce si môžeš vychutnať na cyklotrase okolo Vodnej nádrže Nová Bystrica až do Múzea Kysuckej dediny – skanzenu vo Vychylovke. Bicyklom sa dostaneš napríklad aj na turistickú chatu Pod Suchým (1 075 m n.m.), kde sa môžeš občerstviť a vychutnať si pritom výhľad do žilinskej kotliny. Rodiny s deťmi si určite obľúbia nenáročnú a príjemnú trasu okolo Vodného diela Žilina. Ak si z Bratislavy a okolia, určite sa ti zíde aj Offline aplikácia : Cyklotrasy Bratislava

Región Vysoké Tatry

Mobilná aplikácia Región Vysoké Tatry je ideálnym pomocníkom pre plánovanie dovolenky v Tatrách – či už z pohodlia domova alebo priamo počas pobytu v horách. Aplikácia obsahuje kvalité topografické turistické mapy s možnosťou priblíženia, naplánované cyklotrasy, horské túry, či zimné bežecké a downhilové trate. Každá túra obsahuje popis, obrázky, priebeh túry na mape a výškový profil trate. Aplikácia obsahuje i zaznačené ubytovacie zariadenia, reštaurácie, atrakcie a služby vo Vysokých Tatrách. Vybranú trasu si môžeš stiahnuť aj počas pobytu v teréne, pripojenie k internetu nepotrebuješ.

region  region2

Oravský hrad Audio-sprievodca

Dokopy 24 záujmových bodov, ktoré sú rozmiestnené v areáli Oravského hradu ti ponúkajú ucelený zážitok v slovenskom, anglickom, poľskom, nemeckom, maďarskom a ruskom jazyku. Pri každom záujmovom bode nájdeš zvukovú nahrávku, text a aj fotografie. Stačí, keď budeš nasledovať lektora, ktorý ťa prevedie hradom. Každé dôležité miesto je označené stojanom s číslom. Podľa toho budeš vedieť, kedy si máš spustiť ďalšiu nahrávku.

orava1  orava2

 

Bratislava Region

Vedel si, že v okolí Bratislavy sa nachádzajú unikátne miesta, z ktorých mnohé nemajú konkurenciu nikde inde na svete? Svetoznáme vína, tradičné remeslá, vodné plochy, historické pamiatky ako aj čaro korunovačného mesta. Aplikácia je plná informácii o aktuálnych podujatiach, ktoré sa konajú v regióne a tiež poskytuje kopu informácií o prírodných zaujímavostiach. Praktické využitie aplikácie ocení návštevník aj z hľadiska možnosti vyhľadania si širokej ponuky hotelov a reštaurácii, ktoré sa v regióne nachádzajú.

regiooon  regionnnn

Zdroj titulnej fotografie: favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech