S topánkami Moonwalker budeš chodiť ako po Mesiaci

  • Chceš vedieť aký je to pocit prechádzať sa po Mesiaci? Ak áno, nemusíš sa ani stať astronautom, stačí sa obuť.
Astronaut-Drinking-Carlsberg-on-Moon-HD-Desktop-Wallpaper
  • Chceš vedieť aký je to pocit prechádzať sa po Mesiaci? Ak áno, nemusíš sa ani stať astronautom, stačí sa obuť.

Samozrejme nie do hocijakých topánok, ale do 20:16 Moonwalker. Na svedomí ich má startup Moonshine Crea a v kampani na Indiegogo píšu, že v nich budeš mať „ľahký krok a budeš šťastný ako astronaut“.

2016-MoonWalker_3

 

Kde sa teda ukrýva tá „vesmírna technológia“? Asi si už postrehol hrúbku týchto topánok, tá ich dosť odlišuje od ostatku. Je to kvôli tomu, že každá topánka v sebe ukrýva dve vrstvy super silných neodymových magnetov otočených severnými pólmi k sebe. Toto strategické usporiadanie magnetov vytvára odpudzujúcu silu, vďaka ktorej sa budeš cítiť ako astronaut.

Vnútro topánky je vyrobené z pamäťovej peny a tak sa ani napriek tomu, že tieto topánky nemajú šnúrky, nemusíš báť, že by ti z nich vykĺzla noha keď budeš pred polnocou utekať z bálu domov. A samozrejme aj tu musí byť niečo z vesmírnej technológie a preto to nie je len taká hocijaká pamäťová pena, ale rovno DuPont Tyvek – syntetický polyetylén, ktorý používa aj NASA v ich vesmírnych moduloch.

Zovňajšok tiež nezostal opomenutý, ku klasickému šedo-bielemu dizajnu pridáva jedna verzia aj displej z elektronického papiera, ktorý môžeš ovládať pomocou appky v smartfóne a nechať si na ňom zobraziť texty, obrázky, animácie, ale aj statusy zo sociálnych sietí.

Od začiatku crowdfundingovej kampane sa týmto topánkam nielen podarilo vyzbierať požadovanú sumu, ale ju aj poriadne prekročiť. Zatiaľ majú viac než 120 000 dolárov, čo je 6 krát toľko peňazí ako bol pôvodný cieľ a do skončenia kampane stále ostávajú takmer dva týždne, takže táto suma rozhodne nebude konečná.

Ceny na Indiegogo sa pohybujú okolo 100 dolárov a poštovné je zahrnuté v cene. Vyzerá to tak, že nosiť tieto topánky by mohla byť celkom zábava (asi aj pre okoloidúcich, lebo ten dizajn je podľa mňa bleh..), ale video kde by sme videli, že naozaj fungujú zatiaľ chýba. Asi si treba počkať do septembra tohto roku, vtedy majú topánky prísť prvým „astronautom“.

20-16-MoonWalker-03

Zdroj: indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK