Toto je 7 návykov výnimočne zaujímavých ľudí

  • Výnimočných ľudí spájajú podobné návyky
  • Odlišnosť sa ti môže hodiť aj v pracovnom živote
  • Všetko sa dá naučiť, aj ako sa stať zaujímavým človekom
pexels-photo-207896
  • Výnimočných ľudí spájajú podobné návyky
  • Odlišnosť sa ti môže hodiť aj v pracovnom živote
  • Všetko sa dá naučiť, aj ako sa stať zaujímavým človekom

Zaujímaví ľudia majú akýsi špeciálny magnetizmus, ktorý ostatných priťahuje. Hovoria úžasné príbehy a žijú nezvyčajné životy. Ale čo ich v skutočnosti robí takými príťažlivými? Spravidla sú zvedavejší ako všetci ostatní. Zaujímaví ľudia sú vždy pripravení zažiť nové dobrodružstvá, radi spoznávajú svet. Dokonca existujú spôsoby, ako sa naučiť byť viac zaujímavým. Dr. Clair Nixon je známy na celej Texaskej A&M univerzite. Vyučuje účtovníctvo, ktoré je bežne náročné a nudné, no v jeho podaní je vraj pútavé a zábavné. Okrem toho, že prednáša o účtovníctve, dáva lekcie aj o tom, ako sa stať zaujímavým.

Naozaj sa to dá naučiť. Byť zaujímavým však nie je dobré len v osobnom živote, ale aj v pracovnom. Pomôže vám to získať viac klientov, vybudovať silnejšiu sieť zákazníkov a odlíšiť sa. Existuje niekoľko spoločných čŕt charakteristických pre takýchto ľudí. Niekedy sa tieto návyky formujú prirodzene, ale častejšie sú výsledkom vedomého úsilia.

Návyky zaujímavých ľudí:

Sú vášniví

Zaujímaví ľudia sa venujú svojim snom a vášňam, napĺňajú ich. Často sa stane, že sa vzdajú svojej práce a odídu za svojimi túžbami, o ktorých dlho snívali. Napríklad známa primatologička Jane Goodall opustila jej domov v Anglicku a v 26 rokoch sa presťahovala do Tanzánie, aby začala študovať šimpanzy. Zaujímaví ľudia nemajú len záujmy, majú vášne, a tým sa venujú.

Skúšajú nové veci

Stereotypy sú nudné, na tom sa asi zhodneme. Zaujímaví ľudia vedia, čo chcú a sú natoľko odvážni, že bez detailnejšieho rozmýšľania podniknú nevyhnutné kroky, aby svoje týžby naplnili. Často to znamená snažiť sa o nové veci, veci, ktoré môžu byť na začiatku ťažké. Avšak už samotný zážitok z hľadania nových skúseností je skvelý.

Neskrývajú to, čo majú radi

Zaujímaví ľudia majú často nezvyčajné preferencie a záujmy, ktoré nezodpovedajú norme. Sú otvorení, poznajú seba samých, nehanbia sa za svoje presvedčenie. Napríklad miliardár Warren Buffett si nikdy neobľúbil životný štýl boháča. Namiesto toho stále žije v rovnakom skromnom dome, ktorý kúpil v roku 1958 za 31 500 dolárov. Buffett teda nezmenil svoje preferencie kvôli tomu, čo sa od neho očakávalo.

Vyhýbajú sa kráčaniu s davom

Nie je nič nudnejšie ako kráčanie v zabehnutých šľapajach ľudí pred vami. Zaujímaví ľudia sa usilujú o vytvorenie vlastných ciest. Často nie je nič zlé na tom, čo robia všetci ostatní. Ide však o to, že zaujímaví ľudia sú inovátori, ktorí menia bežné veci na nové, vzrušujúce a zaujímavmé nápady.

To, čo je zaujímavé, nie je ich ego

Egomaniaci nikdy nie sú príťažliví. Zaujímaví ľudia sú výnimočný aj preto, lebo sa na nič nehrajú, nič na nich nie je silené. Ego majú zdravé, nie nadhodnotené.

Stále sa učia

Títo ľudia vedia, že svet nám poskytuje nekonečné množstvo možností. Ich zvedavosť vedie k neustálemu učeniu, ktorá je podnecovaná horiacou túžbou objavovať neznáme.

Delia sa o svoje zážitky

Ďalšia vec, okrem učenia, ktorú si zaujímaví ľudia užívajú je zdieľanie ich zážitkov s ostatnými. Radi hovoria o tom, čo sa dozvedeli a naučili. Nehovoria to preto, aby si zdvihli ego, rozprávajú to preto, aby pobavili a obohatili druhých.

Týchto sedem bodov je celkom jednoduchých, môžeš sa nimi inšpirovať a byť ešte zaujímavejším pre druhých. Neznamená to, že máš nechať svoju prácu a odísť hneď na druhý deň zachraňovať korytnačky, ale ak o niečom snívaš, skús preto niečo urobiť. Byť zaujímavým nikdy nie je zlé, priláka to aj potenciálnych zamestnávateľov či klientov.

Zdroj: forbes.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá