Týchto 10 startupov v uplynom roku oslovilo celý svet!

  • V uplynulom roku startupy rástli ako huby po daždi. My sme si pre vás pripravili zoznam desiatich, ktoré mali tohto roku launch a nás mimoriadne zaujali.
image_1419946244.jpeg
  • V uplynulom roku startupy rástli ako huby po daždi. My sme si pre vás pripravili zoznam desiatich, ktoré mali tohto roku launch a nás mimoriadne zaujali.

 

1.  Product Hunt

Tento startup vám vyhľadá ten najlepší startup! Pomocou neho môžete každý deň objaviť nové appky, produkty či weby, o ktorých sa sa momentálne najviac hovorí. So svojím podcastom, IOS appkou a 6,1 miliónovým fundingom sa stáva inštitúciou. Sme zvedaví, čo ho čaká v nasledujúcom roku.

 

2. Hello

Hello je hardware, ktorý zmení spôsob vášho spánku. Sense je systém, ktorý monitoruje váš spánok a celkové prostredie vo vašej spálni (teplota, vlhkosť, zvuky..) a pomáha vám spať lepšie. Nastaví vám aj budík na čas, ktorý bude vášmu telu vyhovovať najlepšie. Na kickstarteri sa im na Sense podarilo vyzbierať až 2 milióny dolárov.

 

 

3. Kwikdesk

Čo sa stane keď spojíte twitter so snapchatom? Jeho produkt OneOne vám umožní úplne súkromné posielanie textových správ. Ich cieľom je vytvoriť skutočne nevypátrateľnú komunikačnú platformu.

 

4. BRCK

S BRCK sa na internet pripojíte hocikde na svete. Stačí vám iba 3G SIM karta alebo pripojenie k vMNO firmy a môžete vysielať Wifi signál až na 20 zariadení. Toto leto sa im podarilo raisnúť 1,2 milióna dolárov a chcú sa zamerať aj na využiteľnosť v ťažších podmienkach, kde sú nespolehlivé zdroje enegie (batérie, ktoré vydržia 8 hodín a dajú sa nabíjať cez solárne panely, autobatériu či počítač).

 

 

5. Slack

Aplikácia Slack zmení spôsob tímovej spolupráce. Spoločnosť založil spoluzakladateľ Flickr a je valuovaná na 1,2 miliardy dolárov. Zdá sa to byť dosť šialené vzhľadom na to, že je to chatovacia B2B aplikácia, ktorá umožňuje tímom spolu komunikovať v IRC kanáloch, vytvárať súkromné skupin, posielať priame správy a je integrovaná s aplikáciami ako Dropbox, Google Docs a Twitter. No zdá sa, že spoločnosti sa hrnú ju používať.

 

6.Blaze 

Londýnsky startup Blaze sa snaží spraviť bicyklovanie v uliciach mesta bezpečnejším. Blaze sa umiestni na korman bicykla a na zem projektuje svetelný obrázok bickyla. Jazdec stáva viditeľnejším pre ostatných a eliminuje sa riziko zrážky s autom práve pre nedostatočné osvetlenie ulice.

 

 

7. Spring

Spring je  iOS aplikácia pre nakupovanie. Funguje veľmi jednoducho. Stačí vám iba pár ťuknutí a máte nakúpené. Spring zatiaľ funguje iba pre US, no ak v roku 2015 začnú fungovať globálne, bude sa im pravdepodobne dariť!

 

8. DWNLD 

DWNLD vám premení webovú stránku na natívnu mobilnú aplikáciu. Obsah z webu si jednoducho importuje a jeho content management systém vygeneruje natívnu aplikáciu. Do aplikácie vám dovoľuje pridávať aj fotky, videá, či gifká. Keď už budete so svojou appkou spokojný, môžete ju zverejniť na App Store a onedlho aj na Google Play.

 

9. uBeam

uBeam chce spraviť z bezdrôtového nabíjania bežnú realitu. Prostredníctvom ultrazvukovej transdukcie premieňajú elektrinu na zvukovú vlnu, ktorú špeciálny prijímač na zariadení opäť premení na elektrinu. Momentálne majú prototyp a v najbližších dvoch rokoch chcú mať finálny produkt hotový na predaj.

 

 

10. Wire

Skvelo nadizajnovaná messaging aplikácia, v ktorej si jednoducho môžete meniť správy, obrázky, HD zvukové záznamy, Youtube videá či pesničky zo SoundCloudu. Momentálne dostupná pre iOS, Android a OS X. HTML5 a Windows verziu sľubujú čoskoro.

 

 

Zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech