Uber príde aj na Slovensko

  • Kontroverzný Uber sa nakoniec chystá aj na Slovensko. Bude to fiasko, či success story? Náš HopIn sa môže pripraviť na pár horúcich chvíľ.
image_1413221641.jpeg
  • Kontroverzný Uber sa nakoniec chystá aj na Slovensko. Bude to fiasko, či success story? Náš HopIn sa môže pripraviť na pár horúcich chvíľ.

Trend dnes priniesol správu o tom, že sa na Slovensko chystá jeden z najhorúcejších startupov súčasnosti. Americký Uber napreduje vo svojom dobýjaní sveta, aj keď nie všade to ide podľa plánu. Niekde vítajú Uber s otvoreným náručím a inde mu nevedia prísť na meno. Ako to bude u nás, je otázne. Ledva sa tu etabloval HopIn a už tu konkurenta, ktorého si asi najmenej želal.  

Podľa Trendu hľadal Uber pred pár týždňami na Linkedine pozície marketingového manažéra a zástupcu generálneho manažéra – nebyť SIU, asi sa aj prihlásim :). Drahý Trend, skorej treba písať. Pozície sú už údajne obsadené, tak ak nás náhodou dotyční čítajú, prosím vás ozvať sa nám na mailom, za výmenu troch nálepiek SIU sme ochotní urobiť exkluzívny rozhovor. 

V Prahe po ukončení náboru, trvalo 5 mesiacov do spustenia služby. Uvidíme ako dlho to bude trvať u nás. Je však zvykom, že tu všetko trvá trocha dlhšie.

„Uber má ambíciu byť všade. V každom progresívne mysliacom meste, ktoré potrebuje bezpečnú, spoľahlivú a efektívnu dopravu. A Bratislava nie je výnimkou. V súčasnosti skúmame možnosti a súčasťou je hľadanie talentovaných odborníkov v bratislavskom regióne,“ reagovala pre TREND.sk Harriet O’Halloran zo spoločnosti Uber.

 

 

Slovenskí taxikári nie sú ale vôbec happy. Ledva si zvykli na HopIn a už tu majú ďalšiu aplikáciu. „Nie sme z toho skutočne nadšení. Patrím medzi klasickú školu, ktorá potrebuje dispečerku, ktorá dokáže problémy riešiť. Uber zatiaľ nevnímame, ale niečo podobné už na Slovensku je a vodiči sa do podobnej služby nehrnú,“ hovorí pre TREND.sk predseda Cechu Taxi Bratislava Milan Velčický.

 

Bližšie info nájdete na stránke eTrendu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK