Vespa prichádza s elektrickým skútrom

  • A vyzerá výborne.
iamabiker-com
  • A vyzerá výborne.

Značka Vespa, ktorá sa môže pýšiť tým, že patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie skútre, prichádza s novým konceptom. Chystá sa vytvoriť svoj prvý elektrický skúter. Jediné, čo zatiaľ máme, je obrázok. Nič viac. Ani cena, ani špecifikácia, iba jeden obrázok, ktorý zatiaľ zverejnila materská spoločnosť Piaggio Group.

vespaadventures-com

foto: vespaadventures.com

Treba povedať, že koncept vyzerá veľmi sľubne a navyše Piaggio tvrdí, že chcú zachovať všetko, čo robí Vespu Vespou. Napriek elektrickej technológií si nová Vespa zachová svoj tradičný vzhľad, pohyblivosť, jednoduché ovládanie a radosť z jazdy. Aspoň s takýmto prísľubom sa Piaggio zaväzuje 2 dni pred EICMA 2016 (Esposizione Internazionale Ciclo e Motociclo), inak povedané svetovou výstavou motocycklov.

Elektrická Vespa dostala príznačný názov Vespa Elettrica. Fotografia konceptu zatiaľ nič bližšie neukazuje, iba klasické hrany typické pre túto značku, oceľové telo a elektrické modré komponenty. Ako to s konceptami už býva, aj tu sa môže stať, že dôjde k určitým zmenám, mnohí ale už teraz dúfajú, že sa zachová aspoň maximum z fotografie konceptu.

vespa-elettrica-lat-dx-_0

Piaggio, samozrejme, nenecháva nič na náhodu, a do hry sa zapájajú aj veľkí hráči na poli elektrických motorov. Skútre Vespa majú svoju povesť, ktorú sa spoločnosť rozhodne snaží zachovať.
Dobrá správa je, že na výsledný efekt nebudeme musieť ešte niekoľko rokov, pretože produkcia a predaj skútrov Vespa Elettrica je plánovaná na druhú polovicu budúceho roka. To dáva všetkým nadšencom aspoň aký taký čas na odkladanie financií. Keď sme pri tom, asi sme už všetci najviac zvedaví na cenu, keďže Vespa nepatrí medzi najlacnejšie skútre na trhu. Tú sa snáď dozvieme už čoskoro, keďže výstava je pre verejnosť otvorená od 10.novembra, no pre tlač už 8., teda informácie by sa mali tiež postupne nazbierať a uspokojiť tak všetkých zvedavcov a nadšencov tejto skvelej značky.

goodwp-com

foto: goodwp.com

Už vieme, že Vespa má kvalitné a spoľahlivé produkty, ale fakt, že sa chystajú vstúpiť na trh aj s eko friendly motocyklom, je ďalšie veľké plus, ktoré si spoločnosť Piaggio môže pripísať na účet.

Zdroj a fotografia: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: iamabiker.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech