Dominika Doniga: Prestala som používať make up, keď som zistila, že obsahuje hliník

play icon

Slovenská značka kozmetiky MALINNA° vytvára produkty, ktoré sú určené nielen pre pleť, ale aj pre zdravie človeka. Za zrodom značky stojí Dominika Doniga, ktorá tento rodinný biznis rozbehla so svojím otcom. „Otec začal hľadať čistiaci prostriedok, ktorý dokonale vyčistí nejaký povrch. Vtedy prišiel na to, že veľmi dobré sú produkty na báze olejov a začal skúšať, či by niečo také nevyrobil aj sám.” 

S prvým produktom prišli v roku 2013 a odvtedy svoje produkty neustále zdokonaľujú. Hlavným cieľom ich produktov je zachovať zdravú bunku. Ich účinky sa prejavujú najmä na zdraví.

Najprv založili firmu v rakúskom Innsbrucku a prvú spätnú väzbu na zdravotné výhody ich produktov dostávali od svojho okolia. S predajom im pomáhali kamarátky, ktoré ich produkty dostali medzi ľudí. „Otec vyrobil nejaké produkty, ja som si ich ponalievala do takých pekných flaštičiek, nalepili sme si tam etiketu a začali sme predávať ako také dievčatá, čo predávajú na základnej škole svoje výrobky.” 

V rozhovore nám Dominika priblížila, aké je to podnikať v kozmetickom biznise na Slovensku, akých distribútorov preferuje a prečo treba investovať do kvalitných produktov. To, či majú značky dermatologický test, podľa nej nič neznamená. „…lebo to je len ten aktuálny efekt, že dám si to na pokožku – začervená sa mi? Nie, okej. Ale čo to robí z dlhodobého hľadiska, tak to sa už až tak nerieši.” Za dôležité považuje vyznať sa v zložení. Rozumieť výrazom a vedieť odlíšiť, čo je škodlivé a čo nie. „Pre pleť je najlepší spánok, oddych, pobyt na čerstvom vzduchu. To sú veci, čo v podstate ani nič nestoja.” 

Moderuje Roman Naništa

Malinna products