Revolučná appka od Slovákov: Chceme byť jedným zo štvorčekov, ktorý má každý v mobile, vraví Andrej Krúpa zo Simplicity

play icon

Andrej Krúpa je ambiciózny mladý podnikateľ, ktorého úspechy siahajú až do Ameriky. Spoločne so svojím obchodným partnerom Jurajom Gagom založili akadémiu Perry Talents, vydali dve motivačné knihy a spustili projekt Simplicity.

Simplicity je mobilná aplikácia, ktorá je určená obyvateľom, ktorí chcú dostávať aktuálne informácie od mesta. „Dlhodobá vízia je taká, že budeš tam vedieť s tým mestom vyriešiť všetko, zaplatiť si daň za psa, zaplatiť si parkovací lístok, mestské kino, objednať si nejaký špeciálny kontajner. Je to sociálna sieť pre mesto,“ tvrdí Andrej.

„My chceme ľuďom doručovať iba správy, ktoré sú relevantné, pravdivé a oficiálne, preto začíname s tými inštitúciami, ktoré sú kredibilné.“ Aplikácia funguje už vo viacerých mestách na Slovensku a úspech má aj v mnohých amerických mestách. Ich cieľom je prepojiť občanov s mestom, aby sa vedeli aktívne zapájať do diania v ich okolí. „Ideš po námestí, odfotíš ho a povieš, že počúvaj, pán starosta, tu by sa nám fakt hodil nový pizza majster, nemohol by si ho zavolať, nech tu otvorí prevádzku? Môžeš poslať tento nápad priamo na mesto, a to mesto sa ti vyjadrí,“ komentuje Andrej.

Aké boli začiatky vzniku aplikácie, aký je rozdiel medzi americkými a slovenskými mestami alebo čo všetko obnáša zháňanie investorov? V rozhovore sa dozvieš aj o akadémii Perry Talents alebo aj o tom, ako napísali spolu s Jurajom knihy Hlava 20 a pokračovanie Hlava 21. „Mali sme taký nápad na vysokej škole, že poďme napísať knihu. Tak sme ju napísali.“ Nenechaj si ujsť najnovšiu epizódu Podcastu s Romčom.

Tento rozhovori ti prináša Brokeria.