Sputnik V neprešiel laboratórnou skúškou ani v Maďarsku, jeden z vedcov rezignoval: „Moja práca je zbytočná“
Čekan: Vedcov máme za milionárov. Bývam v podnájme, auto mám na lízing, moje deti chodia do školy električkou
AKTUÁLNE: Heger definoval, na základe akého pravidla by sa mohli od 19. apríla začať otvárať prevádzky
Vilo Rozboril nerozdáva milióny. Stovky Slovákov naleteli podvodu na Facebooku
- Podvodná stránka na Facebooku zneužíva meno a tvár moderátora Vila Rozborila
- Na podvod naleteli stovky Slovákov
- Podvodná stránka na Facebooku zneužíva meno a tvár moderátora Vila Rozborila
- Na podvod naleteli stovky Slovákov
Stačí poslať správu s mesiacom narodenia a zdieľať príspevok v skupine a lákavá výhra v podobe desiatok tisíc eur je tvoja. Takto láka svoje obete podvodná stránka Vilo Rozboril Giveawayyys. Stránka však nemá s populárnym moderátorom nič spoločné a ide o podvod.
Stránka už na prvý pohľad vykazuje známky podvodu. Príspevok tvorí veľmi zlý, strojovo preložený text, ktorý sľubuje peňažné výhry, ale aj autá a domy. Súťažiaci majú uviesť mesiac svojho narodenia a príspevok zdieľať v skupinách na Facebooku. Napriek tomu, že ide o pomerne ľahko odhaliteľný podvod, príspevok má viac ako 400 zdieľaní.
Fanúšikovia Vila Rozborila vedia, že tento moderátor sa preslávil predovšetkým programami, kde pomáha ľuďom v núdzi a tak im oznam o rozdávaní peňazí zrejme nepripadal čudný.
Falošné súťaže a články propagujúce pochybné produkty nie sú na Facebooku ničím novým. Opakujú sa roky a zakaždým na ne naletia stovky. Mnohé z nich sa neštítia zneužiť aj známe mená, ako napríklad táto „súťaž“ s Vilom Rozborilom. Podvodníci už zneužili tváre a mená ako Milan Lasica, Jaroslav Haščák a podvodný produkt nevedomky „propagoval“ už aj Igor Matovič.
Možno si povieš, že čo sa môže stať, keď sa zapojím? Ak sa nezapojíš do skutočnej súťaže, to najhoršie, čo sa ti môže stať je, že nevyhráš. V tomto prípade je to úplne naopak. Podvodníci od teba vymámia údaje, ktoré by si nemal s nikým zdieľať – dátum narodenia, číslo kreditnej karty, alebo prihlasovacie údaje do Facebooku či e-mailu.
S takýmito dátami ti dokážu podvodníci vybieliť účet, nabrať si na tvoje meno drahé pôžičky alebo vymámiť peniaze od tvojich kamošov.
Všetky spája umelo preložený text, propagácia na falošných stránkach a všetky do jedného ťa oberú o peniaze. Jedinou radou, ktorú ti teraz môžeme dať, je, že ak je niečo priveľmi dobré na to, aby to bola pravda, tak to pravdepodobne pravda nie je.
Zdroje: Fontech.sk, manipulatori.z