Vilo Rozboril nerozdáva milióny. Stovky Slovákov naleteli podvodu na Facebooku

  • Podvodná stránka na Facebooku zneužíva meno a tvár moderátora Vila Rozborila
  • Na podvod naleteli stovky Slovákov
Stránka na Facebooku zneužíva Vila Rozborila na podvod, Facebook/Vilo Rozboril Giveawayyys
  • Podvodná stránka na Facebooku zneužíva meno a tvár moderátora Vila Rozborila
  • Na podvod naleteli stovky Slovákov

Stačí poslať správu s mesiacom narodenia a zdieľať príspevok v skupine a lákavá výhra v podobe desiatok tisíc eur je tvoja. Takto láka svoje obete podvodná stránka Vilo Rozboril Giveawayyys. Stránka však nemá s populárnym moderátorom nič spoločné a ide o podvod.

POZNÁMKA: (Ospravedlňujeme sa všetkým) Táto cena je určená ľuďom, ktorí ešte nikdy nezískali našu cenu. Ak vyhráte…

Gepostet von 𝐕𝐢𝐥𝐨 𝐑𝐨𝐳𝐛𝐨𝐫𝐢𝐥 𝐆𝐢𝐯𝐞𝐀𝐰𝐚𝐲𝐲𝐲𝐬 am Sonntag, 9. August 2020

Stránka už na prvý pohľad vykazuje známky podvodu. Príspevok tvorí veľmi zlý, strojovo preložený text, ktorý sľubuje peňažné výhry, ale aj autá a domy. Súťažiaci majú uviesť mesiac svojho narodenia a príspevok zdieľať v skupinách na Facebooku. Napriek tomu, že ide o pomerne ľahko odhaliteľný podvod, príspevok má viac ako 400 zdieľaní. 

Fanúšikovia Vila Rozborila vedia, že tento moderátor sa preslávil predovšetkým programami, kde pomáha ľuďom v núdzi a tak im oznam o rozdávaní peňazí zrejme nepripadal čudný.

Falošné súťaže a články propagujúce pochybné produkty nie sú na Facebooku ničím novým. Opakujú sa roky a zakaždým na ne naletia stovky. Mnohé z nich sa neštítia zneužiť aj známe mená, ako napríklad táto „súťaž“ s Vilom Rozborilom. Podvodníci už zneužili tváre a mená ako Milan Lasica, Jaroslav Haščák a podvodný produkt nevedomky „propagoval“ už aj Igor Matovič.

KVÍZ: Internet je plný hoaxov. Over si v krátkom teste, či vieš rozoznať dezinformácie a klamstvá

Možno si povieš, že čo sa môže stať, keď sa zapojím? Ak sa nezapojíš do skutočnej súťaže, to najhoršie, čo sa ti môže stať je, že nevyhráš. V tomto prípade je to úplne naopak. Podvodníci od teba vymámia údaje, ktoré by si nemal s nikým zdieľať – dátum narodenia, číslo kreditnej karty, alebo prihlasovacie údaje do Facebooku či e-mailu.

S takýmito dátami ti dokážu podvodníci vybieliť účet, nabrať si na tvoje meno drahé pôžičky alebo vymámiť peniaze od tvojich kamošov.

Všetky spája umelo preložený text, propagácia na falošných stránkach a všetky do jedného ťa oberú o peniaze. Jedinou radou, ktorú ti teraz môžeme dať, je, že ak je niečo priveľmi dobré na to, aby to bola pravda, tak to pravdepodobne pravda nie je.

Zdroje: Fontech.sk, manipulatori.z

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech