Všetko podstatné z Facebook F8 conference

  • Facebook zažil včera svoj veľký deň. Na developerskej konferencií F8 v San Franciscu predstavil Facebook novinky a načrtol svoje smerovanie v blízkej budúcnosti.
image_1427318085.png
  • Facebook zažil včera svoj veľký deň. Na developerskej konferencií F8 v San Franciscu predstavil Facebook novinky a načrtol svoje smerovanie v blízkej budúcnosti.

 

Trend akým sa uberá Facebook je jasný. Ľudia čím ďalej tým viac zdieľajú na Facebooku bohatší kontent. Pred piatimi rokmi tvoril väčšinu obsahu text. Dnes na Facebooku dominuje fotografia a počas najbližších piatich rokov by sa mal tento trend opäť zmeniť a Facebooku by mali kraľovať videá. Facebook na tieto zmeny reaguje a predstavuje novinky, ktoré sa chystá v blízkej dobe zaviesť: 

 

1. Facebook oficiálne predstavil Messenger platformu

Vo svojej podstate umožňuje vývojárom táto platforma pridávanie Messengeru do rôznych aplikácií. Mark Zuckerg predstavil platformu týmito slovami, „jedná sa o novú platformu, ktorú môžu vývojáry použiť na výtváranie aplikácií, ktoré pomáhajú ľudom sa navzájom spojiť“.

 

2. Facebook už čoskoro umožní prepojenie užívateľov s konkérnymi podnikmi

To znamená, že používatelia budú môcť cez Messenger komunikovať priamo s obchodníkmi. Takže ak budete chcieť vyriešiť napríklad nejakú reklamáciu, nebude to treba riešiť priamo cez stránku obchodu, ale s obchodom budete môcť komunikovať na priamo cez Messenger.

 

 

3. 360-stupňové videá na Facebooku už čoskoro

Zuckerberg potvrdil, že Facebook už onedlho prinesie podporu pre 360-stupňové videá. Takisto potvrdil aj následnú možnosť prepojenia s Oculus VR.

 

 

4. Facebook uvoľnil SDK pre Internet of Things

Facebook predstavil nové sady pre vývoj softwaru pre jeho mobilné platformy, ktoré umožňujú vývojarom zhrnutie dát zo zariadení pripojených k internetu. 

 

 

5. Facebook vyplatil viac ako 8 miliárd dolárov developerom

V posledných piatich rokov vyplatil Facebook viac ako 8 miliárd dolárov vývojárom, ktorí stavali na jeho platforme. Na Facebooku môžeme v súčasnosti nájsť už viac ako 30 miliónov aplikácií.

 

 

6. Facebook vypustil novú mobilnú analytickú aplikáciu

Facebook oznámil spustenie nového analytického nástroja, ktorý je určený na to, aby vývojári mohli sledovať výkonnosť ich aplikácií. Tento nástroj by mal byť dostupný už toto leto a mal by byť free.

 

 

7. Facebook umožnil vkladanie videí

Ďalšou novinkou, ktorú Facebook oznámil je možnosť vložiť akékoľvek video z Facebook na web. Aj toto je krok, ktorý iba zatraktívňuje a motivupoju používateľov nahrávať na Facebook viac videí.

 

 

zdroj: venturebeat.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK