Zaujímava IoT konferencia, kde sa dozvieš niečo viac o digitalizácii

  • 23. mája 2017 sa experti s vami podelia o doterajšie skúsenosti v oblasti IoT. Dozviete sa, ako sa procesy a produkty môžu digitalizovať, ktorý hardvér a softvér sa na to dá využiť a budete mať možnosť k tejto téme diskutovať.
weidmuller_pic
archív ecointernational.at
  • 23. mája 2017 sa experti s vami podelia o doterajšie skúsenosti v oblasti IoT. Dozviete sa, ako sa procesy a produkty môžu digitalizovať, ktorý hardvér a softvér sa na to dá využiť a budete mať možnosť k tejto téme diskutovať.

IoT obchodné modely

Spoločnosť Microtronics (www.microtronics.at) sa vyvinula z oblasti senzoriky a má viac ako 10-ročné skúsenosti v digitalizácii produktov. Táto spoločnosť sa môže pochváliť projektami ako PaketButler pre Zalando, vývojom prvej „smart“ kosačky až po inteligentné ovládanie kompletnej domácnosti. Microtronics ponúka komplexné riešenie – od vývoja modelu, cez výber hardvéru a softvéru až po výrobu prototypu, a to do 3 týždňov.

Linemetrics má prvé Plug & Play riešenie na sledovanie stacionárnych prístrojov, strojov alebo budov. Senzory, komunikačné boxy ako aj softvér sú štandardizované a môžu byť osadené u veľkých či malých klientov doslova do pár minút. Vďaka týmto produktom môže zákazník merať teplotu, vlhkosť, ale aj mnoho ďalších relevantných parametrov.

Smarte logsitka a skladovanie

Ako protiklad k stacionárnej kontrole a sledovaniu, ponúka Tokencube kontrolu prepravných ciest. Senzory a GPS dáta pomáhajú aby sa presne určila poloha tovaru na určenej prepravnej ceste.

foto:  archív ecointernational.at

TEDalos má riešenie pre automatické skladovanie. Dodávatelia môžu vďaka tomu ponúknuť priemyslu a obchodu nové služby a generovať viac obratu, tým že preberajú skladovanie priamo u zákazníka. Sensorpady od TEDalosu poskytujú informácie o množstve a stave tovaru, ktorý sa nachádza na sklade zákazníka a umožňujú tak jednoduchšie a efektívnejšie plánovanie, čo prináša úspory na strane zákazníka a dodatočný obrat pre dodávateľa.

Industry: smart, global, efficient

Pre globálny priemysel má mim.365 unikátne riešenie k sledovaniu zariadení po celom svete. Vďaka benchmarkom produktivity sa spoločnostiam daria vypracovať konkurenčné výhody. Spoločnosti ako Coca Cola, ale aj mnoho malých spoločností toto riešenie už úspešne používa.

 

foto: archív ecointernational.at

Všade použiteľné sú digitálne automaty od Der Automat, ktoré sú vďaka novým technológiám použiteľné pre veľmi širokú škálu produktov, predovšetkým v oblasti non-food. Prevádzkovatelia automatov môžu online pristupovať ku každému automatu a vidia stav zásob, pohyby ako aj stav automatu a tým efektívnejšie vedia plánovať doplnenie. Ako nadstavbu vyvinula táto spoločnosť aj Plug & Play riešenie pre platbu mobilom a NFC.

Od výrobnej automatizácie cez logistiku automatizácie až po procesnú automatizáciu, toto je Sick.

Sick patrí k popredným výrobcom senzorov a úspešne spolupracuje aj pri mnohých IoT riešeniach.

Keď sú už raz informácie digitalizované musia sa aj preniesť. Weidmüller vyrába konektory na prenos informácii a prepojenie ako analógového tak aj digitálneho sveta.

Logi.cals vyvíja softvéry a platformy pre priemyselnú automatizáciu už viac ako 30 rokov. Dnes už viac ako 30.000 inžinierov po celom svete používa logi.cals softvér.

Táto web konferencia je organizovaná neziskovou spoločnosťou ecoplus International z Rakúska a registrácia ako aj sledovanie je zdarma.

Prihlásiť sa môžete tu

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech