Zdravotníkov napadli ľudia, ktorí ešte nie sú ani dospelí. Bývalému politikovi podnikanie komplikuje príroda (NEWSLETTER)

TASR/Radovan Stoklasa, FB/Alojz Hlina

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Výtržníci prišli na covid oddelenie, kde sa vyhrážali personálu. Svet zisťuje, aký je omikron
  • Bývalý šéf KDH a majiteľ viacerých bratislavských prevádzok stavia novú reštauráciu. Projekt však čelí značnému predraženiu.
  • Bývalá pýcha Tatier čoskoro ožije. Zatiaľ však zíva prázdnotou.

Agresívne správanie výtržníkov

Napätá situácia v spoločnosti z dlho pretrvávajúcej pandémie sa odráža na mentálnom zdraví a správaní viacerých ľudí. Je to pochopiteľné. Čo však pochopiteľné nie je, je agresivita, útoky na zdravotníkov, bez ktorých by sme si sotva pomohli, nenávistné správy či vyhrážky smrti.

V nemocnici vo Svidníku došlo koncom novembra k incidentu, kedy skupina mladých ľudí vtrhla na covidové oddelenie a bola agresívna voči zdravotníkom.

Polícia obvinila ľudí z výtržníctva a z trestného činu násilia proti skupine obyvateľov päť osôb, ktoré sa v nemocnici vyhrážali zdravotníkom zabitím. Personál sa pred nimi zamkol v jednej z izieb, výtržníci búchali a kopali do dverí izby a snažili sa do nej dostať.

V prípade dokázania viny na súde im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Medzi nimi bolo aj 15-ročné dievča. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková k incidentu dodala, že okrem zdravotníkov a záchranárov čelia viacerým útokom aj ľudia, ktorí zabezpečujú očkovanie.

Podľa nej za to môžu dezinformácie, ktoré vytvárajú u ľudí strach a nepokoj.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Pozitívnejšie správy prináša imunológ John Bell, ktorý pôsobí ako profesor medicíny na Oxfordskej univerzite. Tento týždeň verejnosť informoval, že priebeh ochorenia po nákaze variantom omikron sa zdá byť menej závažný a mnoho ľudí v nemocnici strávi pomerne krátky čas. Vysoké počty úmrtí sú podľa neho „už minulosťou“.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: index

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie