Žena s nulovým odpadom založila vlastný biznis Simply Co.

  • Možno si už o Lauren Singer počula. Ak nie tak sa zoznám so ženou, ktorá za rok dokáže vyprodukovať tak málo odpadu, že sa vôjde do skelenej nádoby. Pre niekoho možno extrém no každopádne je táto žena neskutočne kreatívna. Lauren momentálne rozbieha spoločnosť Simply Co. kde si jej výrobky môžeš kúpiť.
iflscience--0183--meet-the-woman-that-hasnt-produced-any-trash-in-2---large.thumb
  • Možno si už o Lauren Singer počula. Ak nie tak sa zoznám so ženou, ktorá za rok dokáže vyprodukovať tak málo odpadu, že sa vôjde do skelenej nádoby. Pre niekoho možno extrém no každopádne je táto žena neskutočne kreatívna. Lauren momentálne rozbieha spoločnosť Simply Co. kde si jej výrobky môžeš kúpiť.

Lauren Singer je meno tejto neuveriteľnej ženy, ktorá nemá skoro žiaden odpad. Sama podporujem rôzne eco friendly projekty a záujmy. Túto ženu a jej vlogy mi predstavila moja kamarátka, ktorá si tiež vyrába veci z bežného života sama. Niekomu možno príde prístup Lauren až príliž extrémny. Dokázala zredukovať produkciu odpadu na minimum. Jej odpad za rok sa zmestí do smoothie pohára. Lauren si väčšinu každodenných produktov vyrába sama. Aj to jej pomáha udržiavať odpad na minime. Okrem toho má takáto zmena priaznivé účinky aj na zdravie. V produktoch sa nenachádzajú škodlivé látky a v dnešnej dobe sú tieto látky takmer všade.

maxresdefault

 

Lauren nájdeš tiež na jej blogu Trash is for Tossers, kde nájdeš skvelé rady, ako zlepšiť svoj život a žiť viac eko. Už počas štúdia sa venovala enviromentálnym problémom, ktoré trápia celý svet. V jej živote nastali dva momenty, ktoré ovplyvnili Lauren. Prvýkrát to bolo pri prednáške profesora Jeffreyho Hollendera, ktorý rozprával o hodnotách života. Druhý krát ju ovplyvnil jej kamoš zo školy, ktorý si nosil obed každý týžden v jednorázovej plastovej taške. K tomu si pribalil plastovú fľašu na jedno použitie. To v Lauren zanechalo myšlienku, že sme to práve my, kto tvorí túto budúcnosť plnú odpadu.

Plastic-Beach-Waste-Litter-Aruba-Corbis-Paul-Souders

 

Laruen okrem blogu tvorila video tutoriály, kde nájdeš tiež dobré rady, ako zlepšiť svoj život.  Po približne roku blogovania si všimla, že sa týmto problémom začalo venovať čoraz viac ľudí. Pribúdali otázky, ľudia chceli vedieť viac. Stal sa z toho akýsi trend. Ľudia začali premýšľad nad tým koľko odpadu vlastne produkujú. Mnoho z jej čítateľov písalo o tom, ako by chceli aj oni prostriedky na čistenie bez chemikálii. Chceli vedieť, kde v obchode kúpiť podobné čistiace produkty ako tie, ktoré si mohli vytvoriť aj doma. Takto Lauren začala prehľadávať obchody. Prechádzala každý štítok čistiaceho prostriedku a skúmala všetky ich vlastnosti. Potom sa ale naučila pár vecí, ktoré navždy zmenili jej život.
home-slider-slide-1

 

Existuje viac ako 85.000 priemyselných chemikálií  a väčšina z nich ani nie je testovaná z hľadiska bezpečnosti. Dokonca najlepší výrobcovia čistiaceho prostriedku nie sú zo zákona povinní uviesť ich všetky prísady na obale. Teda možno v inýc krajinách. Lauren vedela, že toto nie je v poriadku. Opustila svoju prácu ako Sustainability Manager v the New York City Department of Environmental Protection. Začala ako mnohý projektom na Kickstarter.com, kde sa The Simply Co. zrodilo. V Simply Co. nájdeš vždy všetky zložky popísane na obale. Jej produkty sú nie len šetrné k ľudom ale domovu a enviromentalistiké.

The-Simply-Co-Packaging.jpg.650x0_q70_crop-smart

 

Filozofiou je nie len robiť „menej zlé“ produkty, ale práve naopak, robiť ich naozaj dobre. Momentálne nájdeš tento organický prací prášok v e-shope za 20$(simply.co zatiaľ však mimo USA tovar neposiela). Medzi ingrendiencie patria :

Jedlá sóda
Sóda na pranie
Organické vegan Castile mydlo (vyrobené tiež s olivových olejov a ďalších rastlinných olejov)
Organické esenciálne oleje

 

Všetko ponechávajú jednoduché. Žiadne farbivá . Žiadne petrochémie. Bez chlóru. Bez fosfátov. Bez formaldehydu. Žiadne optické zjasňovače. Žiadne syntetické konzervačné látky. A hlavne žiadne pokusy na zvieratách!!

http _o.aolcdn.com_hss_storage_midas_1d6b60e4159c843eae646a1ce928a2eb_201514720_Kickstarter+Still1

Taktiež sa snažia ponechať balenie eco friendly. Veľmi sa mi páči poznámka pri objednávke :
*** Snažíme sa byť PLASTIC FREE – budeme baliť a dodávať všetko z recyklovanej lepenky a papierovej pásky. Zachráňme planétu ! ***

Každopádne na internete existuje dnes už oveľa viac ľudí zaujímajúcich sa o túto problematiku. Sama okolo seba takích ľudí mám. Bolo by na čase, aby sa každý z nás začal zamýšlať nad skutočným množstvom odpadu, ktorý produkuje. Možno by sme tejto planéte dokázali pomôcť s problémom, ktorý sme si vlastne spôsobili sami. Mňa osobne zaujala výroba vlastnej zubnej pasty s použitím kokosového oleja. Postup nájdeš aj ty v tomto videu. Pomôž aj ty zlepšiť život na tejto planéte.

Zdroj: thesimply.co, zdroj titulnej fotografie: thesimply.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech