10 inšpiratívných biznis nápadov, ktoré musíte poznať

  • Dva hnacie motory posúvajúce ľudstvo o level vyššie sú inovácie a kreativita. Každý deň sa zrodia desiatky nápadov a myšlienok, ktoré majú potenciál zlepšovať a uľahčovať životy ľudom. Keďže asi každý z nás chce,aby aj Slovensko neustálo napredovalo, vybrali sme pre Vás 10 nápadov, ktorými sa môžete nechať inšpirovať a niečo nové vymyslieť.
image_1420539112.jpeg
  • Dva hnacie motory posúvajúce ľudstvo o level vyššie sú inovácie a kreativita. Každý deň sa zrodia desiatky nápadov a myšlienok, ktoré majú potenciál zlepšovať a uľahčovať životy ľudom. Keďže asi každý z nás chce,aby aj Slovensko neustálo napredovalo, vybrali sme pre Vás 10 nápadov, ktorými sa môžete nechať inšpirovať a niečo nové vymyslieť.

1. Mellowcabs

Mellowcabs je nápad, ktorý umožňuje obyvateľom Juhoafrickej republiky cestovať pohodlne a zadarmo v takýchto špeciálne upravených bicykloch. Aj vy sa čudujete, že je ešte v súčasnosti možné dostávať nejakú službu for free? Keďže sú na nich umiestnené reklamné pútače, všetky náklady na prevádzku a údržbu sú platené zo ziskov z reklamy. Toto by sa zišlo aj u nás, čo poviete?

 

 

2. Hello Ruby

Hello Ruby je knižka určená destkým čitateľom vo veku medzi 4-7 rokom života. Jej hlavným cieľom je inšpirovať a viesť deti k programovaniu. Možno sa budete čudovať,ale práve tento nápad raisol na Kickstarteri viac ako 380 000 dolárov z jeho počiatočného cieľu len 10 000 dolárov.

 

 

3. OBDLink MX WIFI

OBDLink MX WIFI je zábavný prístroj,ktorý Vám umožňuje prostredníctvom smartfónu komunikovať s Vašim autom v reálnom čase. Túto malú“vecičku“ nainštalujete do troch minút pomocou OBD rozhrania, ktoré je štandardom vo všetkých automobiloch predaných v USA od roku 1996. Funguje na operačných systémoch iOS, Android a Windows platformách.

 

 

4. Sigmo

Cieľom audio-prekladača s názvom SIGMO je revolúcia v komunikácii a dorozumievaní sa v cudzích jazykoch. Prístroj SIGMO,ktorý hravo zmestíte do dlane,dokáže preložiť komunikáciu z 25 jazykov a tak umožňuje komunikáciu medzi používateľmi z rozličných krajín v reálnom čase.

 

 

5. Hövding helmet

Ak vás už omrzeli klasické nepohodlné helmy na bicykel, tak by ste si mali určite zaobstarať takúto netradičnú alternatívu. Táto helma je vymyslená na princípe airbagu, ktorý sa v prípade nehody aktivuje a pokryje oveľa väčšiu plochu ako klasická helma.

 

 

6. YrStore(your store)

Yrstore je vôbec prvý kamenný obchod takéhoto druhu na svete. Nachádza sa v Londýne a umožňuje si zákazníkom navrhnúť dizajn akéhokoľvek kusu oblečenia, podľa ich vlastných predstáv, predtým ako si ho vytlačia. Cieľom Yrstore je väčšia angažovanosť zákazníkov pri tvorení produktu, ktorý používajú.

 

 

7. Modern Meadow

Modern Meadow kombinuje 3D tlač a tkanivové inžinierstvo pre výrobu živočíšnych produktov od kože až po “hovädzinku“. Ochrancovia prírody sa určite potešia,keďže na výrobu nie je potrebné zabíjanie zvierat a tak isto sa minimalizuje aj využitie prírodnych zdrojov ako voda a pôda.

 

 

8. Wickr

Ak by ste chceli niekomu poslať napríklad Vaše “pikantné“ fotky alebo iné podobné súbory, tak pre bezpečnosť využite radšej Wickr. Táto aplikácia umožňuje posielanie obrázkov, správ, videií a zvukových nahrávok bezpečne a anonymne bez akéhokoľvek zálohovania. Súbory sú zbavené metadát a zašifrované podobnou zabezpečovacou technológiou ako používa americká NSA.

 

 

9. GoCycle

GoCycle je ultraľahký elektrický bicykel schopný na jediné nabitie prejsť viac ako 20 km. Na trh ho uviedla anglická firma Karbon Kinetics, ktorá zaň získala množstvo ocenení.

 

 

10. Coelux

More, pláž, slnko alebo dokonca hory a rovno u Vás doma? Falošné okná Coelux vytvárajú svetlo podobné tomu v exotických krajinách alebo vysoko v chladných horách a tak Vám prinesú atmosféru ako keby ste tam skutočne boli. Umožňuje to špeciálna optika, ktorá kopíruje spôsob, akým sa svetlo láme v určitých situáciach.

 

 

Zdroj: alltopstartups.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech