Aeromobil je pripravený na predobjednávky, ale bežný Slovák si ho zrejme nekúpi

  • Spoločnosť AeroMobil, dnes predstavila svoj nový model lietajúceho auta AeroMobil - na najexkluzívnejšej svetovej automobilovej výstave Top Marques Monaco. Spoločnosť tak splnila svoj záväzok vyrobiť komerčne dostupné vozidlo v roku 2017 a umožniť predobjednávky pre limitovanú prvú edíciu.
aeromobil2017_car_config_studio_dark_background_mini
Aeromobil
  • Spoločnosť AeroMobil, dnes predstavila svoj nový model lietajúceho auta AeroMobil - na najexkluzívnejšej svetovej automobilovej výstave Top Marques Monaco. Spoločnosť tak splnila svoj záväzok vyrobiť komerčne dostupné vozidlo v roku 2017 a umožniť predobjednávky pre limitovanú prvú edíciu.

Dnešný deň je pre budúcnosť cestovania významný. Predstavenie AeroMobilu znamená, že sme pripravení prijať prvé predobjednávky a efektívnejšia osobná doprava sa čoskoro stane skutočnosťou, “ povedal Juraj Vaculik, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ AeroMobilu. „Za týmto momentom  stojí skúsený tím expertov z oblasti automobilovej a leteckej dopravy, ktorí chceli predefinovať hranice toho, čo je v cestovaní možné. Je pre nás cťou, že jeho kráľovská výsosť, monacký princ, dnes odhalil AeroMobil na Top Marques Show,“ dodal.

zdroj: Aeromobil

„Uvedenie nového modelu AeroMobilu je významným míľnikom inžinierstva a dizajnu, ktorý je postavený na kreativite, predstavivosti, odhodlanosti a odbornej expertíze. Výsledkom je inovatívny produkt, ktorý je skutočne progresívny,” uviedol Douglas MacAndrew, CTO AeroMobilu. „Každý v tomto odvetví musí v procese vývoja vozidla prekonať zložité technické problémy a veríme, že AeroMobil, ktorý sme dnes predstavili, úspešne vyrieši tieto výzvy a umožní nám prezentovať produkt, ktorý nerobí kompromisy vo funkcionalite. Výsledkom je lietajúci automobil, ktorý v sebe spája inovatívne prvky s vysoko kvalitným zážitkom, aký piloti aj vodiči očakávajú,“ dodal.

AeroMobil predstavený na výstave Top Marques je komerčne dostupný model, na ktorý bude výrobca prijímať predobjednávky priamo na mieste. Vozidlo by malo ísť do plnej výroby v najbližších rokoch. Prvé dodávky môžu zákazníci očakávať v roku 2020.

Nový AeroMobil bude k dispozícii v limitovanej edícii 500 kusov a bude sa predávať za cenu medzi 1,2 až 1,5 milióna EUR v závislosti od požiadaviek a špecifikácií zákazníkov. Prvých 25 modelov bude súčasťou špeciálnej série Founders Edition, ktoré budú obsahovať určité produktové výhody. Ich detaily budú oznámené neskôr.

Najnovší AeroMobil je zámerne koncipovaný ako atraktívne, skutočne výnimočné, technologicky pokrokové a v neposlednom rade luxusné vozidlo, ktorého cieľom je ukázať jedinečné inžinierske schopnosti celého tímu a pozicionovať AeroMobil ako inovatívnu značku a lídra v rýchlo sa vyvíjajúcom priemysle osobných lietajúcich vozidiel. Z dlhodobého hľadiska je stratégiou spoločnosti rozvíjať celý rad modelov rôznych cenových kategórií pre naplnenie rôznych trhových príležitostí, od osobnej dopravy až po mobilitu ako službu

Zdroj: Aeromobil

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK