Aké bolo Pioneers unplugged v Bratislave?

  • 29.05. sme sa konečne dočkali Pioneers akcie aj v našom hlavnom meste. Slušná účasť, či už na strane návštevníkov alebo na strane rečníkov, zabezpečila prijemnú atmosféru, aj keď s drobnými nedostatkami. Ako vlastne bolo?
image_1401813679.jpeg
  • 29.05. sme sa konečne dočkali Pioneers akcie aj v našom hlavnom meste. Slušná účasť, či už na strane návštevníkov alebo na strane rečníkov, zabezpečila prijemnú atmosféru, aj keď s drobnými nedostatkami. Ako vlastne bolo?

 

Priznám sa, trocha som meškal, nakoľko ma GPS-ko vodilo krížom-krážom po Petržalke (mestská časť Bratislavy). Podnik, v ktorom sa celý event odohral, bol totiž celkom šikovne zašitý. Až tak, že ho od cesty nebolo vôbec vidno.

Po niekoľkých zúfalých „ups and downs“ na miestnej ceste som zazrel dvoch chalanov, ktorí sa z niečoho bujaro tešili. Tak som ich nasledoval (neskôr som zistil, že ich radosť  pramenila práve z nájdenia tohto, skoro až tajného miesta; teda, po 40 minútach hľadania). Ale nevadí, bola to čiastočne moja vina, ale hlavne vina GPS-ka. Niekedy mám pocit, že zablúdi ešte skorej ako ja.

Po príchode som bol milo prekvapený dobrou organizáciou. Milé (a hlavne pekné) slečny sa rýchlo ujali každého novoprišelca. Hneď po registrácii som zamieril k rečníckému pódiu. Tam prišlo mierne sklamanie. Priestor totiž nebol vôbec pripravený na taký počet ľudí, ktorí tam bol, a len s ťažkosťami som počul, o čom vôbec bola reč. Samozrejme, mohol som prísť aj skôr a mať pohodlné miesto, ale myslím si, že priestor bol naozaj primalý. Po čase sa uvoľnilo jedno miesto na sedenie, tak som sa k nemu prebojoval a konečne sa mohol venovať tomu, kvôli čomu som prišiel.

 

Pioneers

 

Green Team

 

Prezentácie boli na úrovni, celkom informatívne. Najviac vo mne zarezonovala tá od Ľudovíta Petržala zo STUBA Green Teamu. Prezentácia ako má byť – žiadne more textu a zbytočných informácii, ale vtipné, stručné info k veci. Green Team je študentský projekt, v rámci ktorého tím študentov stavia závodnu formulu s elektromotorom. Následne predstavili aj svoj prototyp, v ktorom bolo možné sa odfotiť.

 

Green Team

 

Green Team

 

Formula celkom ťahala, ale povrch asi nebol ideálny a šoférovi trocha ušla na nespävnené plochy. Následky si potom aj ochotne pozbieral :)

 

Green Team

 

Najzaujímavejší sa mi zdal záverečný rečnícky panel s Michalom Maxiánom alias Maxom (Startupweekend), Miroslavom Trnkom (Eset) a s Ecosystem Develompment manažérom z IBM pre SR a ČR. Presné otázky, a hlavne odpovede, nebudem rozoberať, aby ste boli motivovaní nabudúce prísť aj osobne. Uvediem len pár príkladov. Riešili sa veci ako „Aké vlastnosti hľadajú na ľuďoch?“, „Do akých startupov by investovali?“, „Sú aj na Slovensku kvalitní ľudia, hlavne na oblasť predaja?“ a ďalšie. Odpovede určite stáli za to.

 

Resumé nakoniec spravila delegátka z Pioneers, ktorej meno som si bohužiaľ nezapamätal. Každopádne, povedala základné informácie o nadchádzajúcom Pioneers festivale vo Viedni a o ich pekelne drahých lístkoch. Ku koncu sa žrebovalo o jeden voľný lístok na tento festival. Vyhral najlepší tweet, ktorý sa mohol postnúť až do ukončenia samotného podujatia. Gratulujeme Maxovi k voľnej vstupenke :))) Aká náhoda. Ale nie, Maxo dal naozaj dobrý tweet a minimálne za ten si vstupenku zaslúžil.

 

Poslednú fotku venujem najväčšiemu highlightu celého večera. Ten nemôže chýbať na žiadnej startupovej akcii!!!

 

Masážna teta

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech