Ako postaviť vašu firmu na nohy?

  • Pred niekoľkými rokmi som sa vrátila z práce po ďalšom dni, kedy boli meetingy nekonečné a ja som mala ledva čas si vydýchnuť. Bola som na smrť unavená. Vedela som , že sloboda, ktorú som stratila a po ktorej tak túžim, je zahrabaná pod kopou to-do listov. Cítila som, že buď spravím vo svojom živote zásadné zmeny alebo budem riskovať, že prídem o rozum a o zdravie.
image_1433880408.jpeg
  • Pred niekoľkými rokmi som sa vrátila z práce po ďalšom dni, kedy boli meetingy nekonečné a ja som mala ledva čas si vydýchnuť. Bola som na smrť unavená. Vedela som , že sloboda, ktorú som stratila a po ktorej tak túžim, je zahrabaná pod kopou to-do listov. Cítila som, že buď spravím vo svojom živote zásadné zmeny alebo budem riskovať, že prídem o rozum a o zdravie.

 

Tak som teda tie zmeny urobila. Tento prevrat bol najlepšou vecou akú som kedy spravila. Koniec koncov, tie zmeny mi pomohli dať sa dokopy, začať si vážiť vlastný čas a vyústili do podpisu môjho prvého multi-miliónového kontraktu.

Asi sa pýtate čo to boli za zmeny. Boli štyri, otvorili mi cestu k úspechu a podľa mňa poslúžia každému podnikateľovi.

 

1. Prestaňte byť stále zaneprázdnený a nemuklujte

Kedysi som považovala moje kopiace sa tasky a to-do listy ako znak toho, že pracujem poctivo a darí sa mi. Ale bol to pravý opak. Bola som tak rozptýlená a zaujatá na všetky smery, že som sa nedokázala sústrediť a spraviť akýkoľvek významnejší pokrok.

Aby som situáciu otočila vo svoj prospech, premýšľala som nad tým, akou ženou chcem byť a čo by som chcela, aby moji zamestnanci a klienti cítili, keď si spomenú na moju firmu. Vyškrtala som z diára všetko s čím som nebola stotožnená a všetkých, ktorí mi prekážali. Začala som hovoriť zásadne „nie“ na všetko čo ma neposúvalo ďalej.

Spomenula som si na Stacy Snapp-Killian, podnikateľku, matku a členku hnutia za rovnoprávnosť mužov a žien, ktorá je zakladateľkou JustUs Love. Keď začínala podnikať, musela matke sľúbiť, že rok nebude randiť.

 

Nechápala som prečo to mama odo mňa chce až kým som to neplnila. Znamenalo to pre mňa obetovať večery a víkendy, no bola som schopná spraviť oveľa viac, keď som mala toľko času. Za rok sa môj biznis rozrástol z youtube kanálu, cez úplny rozruch na sociálnych sieťach až po vydanie mojej prvej knihy.“ Povedala Stacy v jednom rozhovore.

Môžete nasledovať jej odporúčania a nerandiť jeden rok, alebo spraviť presný opak – uprednostnite randenie pred všetkým ostatným a nechaj Váš biznis na vedľajšej koľaji. Zmyslom je zosúladiť Váš deň s tým čo je pre vás najdôležitejšie, aby ste dosiahli to, čo považujete za úspech.

 

 

2. Uvedomte si, že priorita ste vy

 

Nechala som padnúť moje duševné a fyzické zdravie na dno môjho rebríčka hodnôt a táto kolosálna chyba ma takmer zničila. Zažívala som extrémne zmeny nálad, nechodila som medzi ľudí a sústavne som sa snažila „vydržať“. Ale v tomto stave som nedokázala robiť nič poriadne.

Keď mi tréner, s ktorým som pracovala pomohol uvedomiť si, že skôr ako budem mám byť prínosom pre moju firmu sa musím sama pozbierať. Pozbierala som odvahu na to, aby som zoškrtala všetok nepotrebný „biznis“ z môjho života a urobila si čas pre seba. To, že som sa zbavila zbytočných úloh mi umožnilo sústrediť sa a budovať svoju firmu tak ako som to vždy chcela, čo zohralo hlavnú úlohu pri podpise nášho prvého multi-miliónového kontraktu.

Ako hovorí Mindy Lamont, zakladateľka The Insurist : „Z chudnutia musíte spraviť zvyk!“ Vždy sú vo vašom živote veci, ktoré musíte odstrániť, aby ste žili lepšie – len si treba na to zvyknúť. Je to praktická rada.

 

 

3. Spravte si časový plán podľa svojich potrieb

 

Dlho som sa zmietala v problémoch pri pokusoch natlačiť môj bežný deň do roviny „akceptovateľného pracovného času.“ Ale bola so práve v obdbobí, keď mi to najviac myslelo okolo ôsmej večer. Teraz sama sebe občas dovolím pracovať aj do ôsmej, či jedenástej v noci, lebo vtedy mi to ide lepšie. Odkedy som sa prestala nútiť do sereotypu bežného pracovného času získala som možnosť plánovať si čas podľa seba a energie, ktorú mám v daný deň. Moja produktivita a výsledky mi dosvedčia, že to robím správne.

 

4. Sústreďte sa na jednu oblasť

 

Veľa podnikateľov sa snaží hnať sa za ziskom a byť vo vedení, aj keď hospodárske výsledky ich firmy hovoria proti. Môj tím kedysi pracoval s firmami z takmer všetkých odvetví, vždy keď sa objavila príležitosť zarobiť. No odkedy sme sa zamerali len na zdravotníctvo, boli sme schopný vyhrať zákazky od významných a veľkých partnerov, čo našu firmu posúvalo rýchlejšie vpred a môj tím to zaťažovalo menej.

 

Vezmite si ponaučenie z mojej skúsenosti. Ak má byť cenou za váš úspech vaše duševné zdravie, je čas niečo zmeniť. Nedokážete možno uspieť vo všetkom čo si zmyslíte, no ak si dobre vyberiete, odstránite všetko, čo Vás spomaľuje.  Sústredíte sa na jednu vec a uspejete v tom, čo je pre vás naozaj dôležité.

 

Zdroj: entrepreneur.com

Preložil: Marek Lavčák

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK