Ako požiadať o (a získať) všetko, čo chcete

  • Každý z nás už zažil situáciu, keď niečo potreboval, ale mal strach (rešpekt) z osoby, od ktorej danú vec požadoval.
image_1420140331.jpeg
  • Každý z nás už zažil situáciu, keď niečo potreboval, ale mal strach (rešpekt) z osoby, od ktorej danú vec požadoval.

 

Hlavným dôvodom prečo sa ľudom nedarí dostať to čo chcú, je, že majú strach sa na to na rovinu spýtať alebo sa oveľa viac sústredia na to čo chcú, namiesto toho, aby sa sústredili na to, ako to získať. 

Treba si však nájsť zlatú strednú cestu. K tomu ako ju nájsť, vám dopomôže aj týchto päť jednoduchých rád.

 

 

Presvedčte sami seba, že nie je čoho sa báť.

Strach z odmietnutia je hlavným dôvodom, prečo sa väčšina ľudí bojí spýtať na to, čo chcú.

Preto pred tým, ako pôjdete o niečo žiadať, venujte dostatok času tomu, aby ste si pripomenuli o čo žiadate a aký to má pre vás význam. Zamerajte sa na to ako bude vyzerať vaša žiadosť, nie na to, čo je jej obsahom.

 

Skôr ako sa pokúsite predať ostatných, predajte sami seba.

Dva najdôležitejšie prvky podieľajúce sa na žiadosti toho čo potrebujete sú sebavedomie a odhodlanie. Ak si vo svojom vnútri nebudete veriť, je dosť pravdepodobné, že to nezvládnete.

Hneď na začiatku si povedzte, že to čo žiadate nemusíte dostať ihneď. Ak by ste tak nespravili a vaša požiadavka by nebola úspešná, mohlo by to negatívne ovplyvniť vašu morálku a odhodlanie.

 

Usporiadajte svoje myšlienky.

Nemôžete očakávať, že získate výsledky, ktoré chcete v prípade, že druhá strana neporozumie vašej požiadavke.

Preto by ste do vyjednávania mali vždy ísť pripravený. Napíšte si presne body, ktorými budete argumentovať. Toto všetko vám môže pomôcť a uľahčiť dosiahnutie vášho cieľa.

 

 

Keď žiadate, žiadajte zo srdca.

Ak dôležité požiadavky vychádzajú z vášho srdca, tak znejú vždy presvedčivejšie, pretože do nich vkladáte aj kus seba. Takémuto postoju je ťažko odolať, pretože z neho vychádza vaše odhodlanie, vášeň, zdvorilosť či priateľskosť.

Udržiavajte očný kontakt s osobou, s ktorou vyjednávate. Dáte jej tak najavo úctu a obdiv, čím si ju môžete získať na svoju stranu. Je všeobecne známe, že pokiaľ sa ľudia cítia viac v pohode, je jednoduchšie dosiahnuť to, čo potrebujete.

 

Buďte pripravení na odpor.

Je pravdepodobné, že aj keď urobíte všetko správne, tak osoba, s ktorou vyjednávate bude proti vám.

Takže aj v prípade, ak daná osoba odmieta vaše požiadavky, neprestávajte byť zdvorilí a láskaví, nestrácajte nervy a nenechajte sa odradiť. Namiesto toho, aby vás to vykoľajilo, berte to ako priestor pre ďalšie vyjednávanie.

 

 

Naučte sa hovoriť čarovné slovíčko Ďakujem. 

Či už sa vám podarí alebo nepodarí získať to, čo ste požadovali, vždy poďakujte, aj keď to bude len za čas, ktorý vám daná osoba venovala.

Je jedno akým spôsobom danej osobe poďakujete, hlavné je však poďakovať. Pretože aj keď nebude vaša požiadavka vyslyšaná, vytvárate tak priateľskú atmosféru a hlavne priestor do budúcnosti.

 

zdroj: success.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech