Ako vyze­rá dizaj­no­vá les­ná cha­ta s roz­lo­hou 9 met­rov štvor­co­vý­ch

Alexandra Dulaková / 26. augusta 2015 / Tools a produktivita

Fín­sky dizaj­nér Robin Falck si pred pár rok­mi zau­mie­nil, že si v lese upro­stred divo­či­ny vybu­du­je malé cha­to­vé hniez­doč­ko. Muse­lo byť tak malé, aby jeho na výstav­bu nepot­re­bo­val od štá­tu povo­le­nie. Výsle­dok sto­jí za to. 

 

Trend extrémne spratných lesných obydlí s multifunkčným využitím sa za posledné roky stal veľmi populárnym. Žiadne prečačkané a prehnane luxusné zariadenie, len drevo, otvorené priestory a veľké okná pre maximálne využitie denného svetla. Tomuto trendu podľahol aj Robin Falck.

 

 

 

Na začiatku išlo len o príjemnú predstavu, ktorá neskôr prerástla do obrovského zapálenia. Keď si spísal všetky pre a proti, vypočítal náklady a uvedomil, že jeho cieľ je reálny, pustil sa do práce. Výstavba, pri ktorej mu s technickými záležitosťami pomáhali architekti, trvala približne rok a jej cena sa nakoniec vyšplhala na 9,130 eur, plus výdavky za robotníkov a technikov.

 

Výsledkom je maličká chata, ktorej základná plocha nemá ani desať metrov štvorcových. Keďže je ale vyššia, do hornej časti vmestil dizajnér loftové poschodie s rozlohou necelých päť metrov štvorcových. Na ňom má priestor akurát pre posteľ a odložené oblečenie, zatiaľ čo na dolnom poschodí sa nachádza útulná obývačka, z ktorej si Falck užíva výhľad na fínsky les a počúva džez. Skutočná idylka.

 

Spodné poschodie

 

Vrchné poschodie

 

Zdroj: Tiny House Listings  

Pridať komentár (0)