Apple spúšta streamovanie hudby

  • Hudobná služba Apple streaming bude v úzkej spolupráci s Beats a na trh by ju malo Apple uviesť už v júni tohto roku na WWDC. Presnejšie by to malo byť 8. júla.
image_1425631913.jpeg
  • Hudobná služba Apple streaming bude v úzkej spolupráci s Beats a na trh by ju malo Apple uviesť už v júni tohto roku na WWDC. Presnejšie by to malo byť 8. júla.

Apple streaming si ako hlavný cieľ kladie, stať sa podobným pojmom v streamovaní hudby, ako sa stal Beats pojmom na trhu slúchadiel. Tento krok má pre Apple obrovský význam, pretože jeho iTunes je vo svete hudby už pojem. Prvotné informácie hovoria, že aplikácia by mala byť dostupná na všetkých platformách, čiže tešiť sa môžu aj používatelia Androidu. Tak ako sa už v minulosti vyskytol iTunes na operačných systémoch Windows, ani Apple streaming by nemalo byť výhradne pre Maci. Apple sa teda opäť chystá ovládnuť celý trh.

 

 

Čo sa týka ceny za Apple streaming tak tá bude pravdu povediac prekvapivá. Nie v tom, že bude stáť iba 7.99 USD, ale v tom, že táto je cena nižšia ako konkurencia. Iba pre porovnanie, Spotify stojí na mesiac 9.99 USD. Nie je to nič prevratné, avšak u Apple sme zvyknutí skôr na opačný jav, že jeho produkty sú zvyčajne drahšie ako tie konkurenčné. Ďalšou obrovskou výhodou pre Apple je aj jeho obrovská základňa používateľov, ktorá je neporovnateľne väčšia ako napríklad u Spotify. Apple streaming tak môže byť hneď od začiatku mierený na všetkých používateľov Apple produktov a tých je ich po celom svete celkom veľké množstvo. Navyše Apple už má od všetkých užívateľov AppStoru ich platobné údaje, takže tento krok môže vyriešiť jedným klikom a zjednodušiť, tak celý prechod na Apple streaming.

 

 

Medzi ďalšie prednosti Apple streaming patria už jeho uzavreté zmluvy s tými najväčšími nahrávacími štúdiami po celom svete, takže nebudú mať minimálny problém s obsahom. Dokonca niektoré sú exkluzívne, takže daný obsah nájdete jedine na Apple streaming. Takže obľúbenému Spotify pribudne vážna konkurencia a chlapci budú mať čo robiť, aby ich neprevalcovala konkurencia z Kalifornie.

 

zdroj: techcrunch.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech