Buď sám sebou? Najhoršia rada, akú môžeš dostať

  • "Buď sám sebou!" je často ponúkaná rada ľuďom, ktorí stoja pred veľkými výzvami.
still-of-robert-downey-jr.-and-gwyneth-paltrow-in-iron-man-3-(2013)
  • "Buď sám sebou!" je často ponúkaná rada ľuďom, ktorí stoja pred veľkými výzvami.

Nezáleží na tom, či ťa posielajú osloviť pekné dievča na ulici, či ti dodávajú motiváciu pred dôležitým pohovorom, alebo ťa chcú len upokojiť pred prejavom na konferencii.

A teraz ja.

Ak si totálne dokonalý a bezchybný, buď sám sebou. Ak nie si, čítaj ďalej.

Ktokoľvek v tejto chvíli si, pravdepodobne nie si úplne na 100% človekom, ktorým túžiš byť. Možno nevieš tak dobre programovať. Možno nie sú tvoje prezentačné skilly dosť dobré. Možno príliš prokrastinuješ. Alebo si podľa seba škaredý.

elite-daily-lumina-couple-800x400

 

Je jedno čo to je, možno by si sa mal pozrieť na iných a chcieť byť ako oni. Zmieriť sa s tým, kým som, je jednoducho úbohá rezignácia.

Tu prichádza sila závisti. Áno, závisť je škaredé slovo. Závisť je koreňom všetkého zla, vravievala mi mama. Zo závisti totiž vzniká nenávisť. Koniec koncov, je to jeden zo siedmych smrteľných hriechov.

No zároveň je závisť jednou z najsilnejších motivácií, ako sa stať lepším človekom. Lepším, múdrejším, šikovnejším..ale aj krajším a bohatším. Všetky tieto oblasti môžeš vylepšiť cez svoje akcie. Naučiť sa nové skilly, čítať viac, začať cvičiť, šetriť, whatever.

Nie som rovnakou osobou, ako som bol pred 5 rokmi. Našťastie!

CSFEPMdWoAAWx6A

 

Našťastie som sa už ako trinásťročný prvýkrát dostal k osobnému rozvoju a myšlienke, že každý môže zo seba urobiť lepšieho človeka. A tiež som si uvedomil, že všetci tí lepší ľudia okolo mňa mi môžu byť vzorom a neskôr konkurenciou. Najskôr som opakoval ich akcie a potom som si ich prisvojil. Stali sa súčasťou mojej osobnosti.

Kdekoľvek som, snažím sa byť po boku lepších ľudí. Keby som v našej kancelárií najlepší, tak by som utekal kadeľahšie. Ale nie som, zďaleka nie. Preto sedím, počúvam a učím sa. Implementujem a stávam sa lepším človekom.

Preto hrávam každú sobotu hokej a a každú nedeľu futbal s chalanmi, ktorí sú oveľa lepší, než som ja. Sledujem ich, učím sa, skúšam. A raz sa to otočí. Mohol by som pozbierať na futbal 9 kolov dreva a tešiť sa, aký som dobrý. Ale to nie je môj štýl.

Inšpiruj sa. Nemaj sa až príliš rád. Predstavuj si, že si lepší, ako si. A potom sprav z tejto predstavy realitu. Akýmkoľvek spôsobom.

9ca22fab9cf8a3b74051419eb9329959

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech