CES: Deň tretí

  • A je tu posledný deň CES-u. Poďme sa na neho pozrieť.
image_1420972111.jpeg
  • A je tu posledný deň CES-u. Poďme sa na neho pozrieť.

Toyota verí v budúcnosť vodíka, a uvoľňuje patenty

 

Stalo sa niečo dosť neuveriteľné. Toyota prepustila 20 rokov vývoja a investícii v oblasti vodíkových palivových článkov celému svetu – a teda aj svojej konkurenci. Veria, že vo vodíku je budúcnosť, a týmto ťahom chcú stimulovať konkurenciu a trh s vodíkovými autami. Viaceré veľké automobilky majú niekoľko vodíkových želiezok v ohni, napríklad Hyundai už pred pol rokom vyrobil vodíkom poháňaný Tucson, ktorý sa však predával len vybraným zákazníkom.

 

Avšak patenty nie sú úplne “voľné” – Toyota bude udeľovať licencie zadarmo po splnení určitých podmienok, aby mali pod kontrolou využitie technológii.Koniec koncov, dohromady viac ako 5500 patentov sa netýka len áut, ale aj výroby vodíka a vysokotlakových skladovacích fliaš.

 

 

Procesor, ktorý dovolí vášmu telefónu streamovať v 4K

 

Supervýkonný Snapdragon810 od Qulacomu premení váš mobil na monštrum. Doslova. Prvým telefónom využívajúcim tento procesor je LG G Flex 2, predstavený tento rok na CES-e. Okrem klasických kecov (väčšia výdrž batérie, silnejší výkon, lepšia grafika …) sa Snapdragon zmohol aj na ukážku svojich schopností … a bolo to obdivuhodné. Hra v Unreal Engine plynule streamovaná telefónom rovno na obrazovku pre celé publikum. To už je niečo.

 

 

Ďalší veľký hráč na poli virtuálnej reality

 

Razer OSVR vstupuje medzi hráčov, a poriadne mieša kartami. Je totiž open source platformou pre virtuálnu realitu, ktorá si dáva za cieľ “štandardizovať svet VR”. Podobne ako android vo svete telefónov, Razer sa chce stať základnou platformou pre virtuálnu realitu. Už teraz sa spojil s viac ako tuctom výrobcov, od herných vývojárov až po výrobcov audio vybavenia, ktorí budú pre novú platformu tvoriť.

 

 

LG premení váš dom na obrovskú prehrávaciu stanicu

 

LG predviedlo systém na ozvučenie celého domu/bytu Music Flow, čím sa dostalo do priestoru, v ktorom zatiaľ operovali len úzko zamerané audio firmy. Systém podporuje od 1 do 100 reproduktorov, a dokáže prehrávať až 100 samostatných stôp. A to všetko bez akýchkoľvek káblov. Všetky reproduktory majú vlastný prijímač wi-fi, a prijímajú vysielanie z riadiacej stanice. Prenos signálu je tak prakticky okamžitý.

Celý systém viete spravovať cez aplikáciu vo vašom telefóne, a dokonca ovládať každý jeden samostatný reproduktor. Na trh sa tento audiosystém dostane v priebehu marca.

 

 

Bezpečnosť nikdy nespí – Box od Bitdefenderu uchráni váš internet vecí

 

S uvedením internetu vecí do reality prichádzajú ďalšie hrozby. Už si nemusíte dávať pozor len na svoj počítač a mobil, ale aj na umývačku riadu, psí obojok, či hodinky. Na všetko toto mysleli ľudia z Bitdefenderum, a vytvorili Boxfyzickú krabicu, ktorá chráni vašu domácu sieť. Naproti klasickému antivíru funguje na akomkoľvek operačnom systéme, a akomkoľvek zariadení pripojenom do vašej siete. Neskenuje totiž zariadenie, ale priamo signály prichádzajúce do vašej wi-fi, a tak zabráni neželaným hrozbám ešte skôr, ako sa vôbec dostanú do zariadení.

 

 

Zdoje: popsci.com, techradar.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech