Čo prinesie Y Combinator do Európy?

  • Y Combinator - jeden z najznámejších early-stage investorov na svete mieri do Európy. Čo je však sranda, že tu momentálne nemá ani jedného partnera!!!
image_1412937440.jpeg
  • Y Combinator - jeden z najznámejších early-stage investorov na svete mieri do Európy. Čo je však sranda, že tu momentálne nemá ani jedného partnera!!!

Y Combinator si z toho očividne ťažkú hlavu nerobí a napriek tomu k nám do Európy častokrát zavítajú jeho predstavitelia, aby hľadali ďalšie potenciálne talenty. Takto šíriac dobre slovo o Y Combinatore, je tento akcelerátor znamy aj v Európe (bol bol asi aj bez toho). Dva týždne dozadu sa objavili Kirsty Nathoo a Qasar Younis aj na istanbulskom summite Webrazzi

Z Y Combinatoru je vidieť jednoznačná snaha presadiť sa na starom kontinente. „Snažíme sa dostať do Európy, pretože veríme, že nie všetky úspešné firmy budú zakladané v US“, povedala pre tech.eu Kristy Nathoo CFO Y Combinator. „Ľudia po celom svete zakladajú skvelé projekty, či už v Európe, v Ázií alebo hocikde inde. My chceme tieto firmy nájsť a spolupracovať s nimi“, dodala.

Na otázku, koľko prihlášok do Y Combinatora im príde ročne z Európy uviedla, že 84.

Prekvapivo však nevidí veľké rozdiely medzi európskymi a americkými foundermi. „Nápady sú zväčša tie isté, taktiež drive, fókus a vášeň pre veci sú rovnakě, ale myslím si, že stále existujú stereotypy. Pre Američanov je stále ľahšie sa predať, práve tu musíme o trochu viac pracovať s európskymi foundermi, ktorí sa musia naučiť byť sebaistejší a vedieť aj povedať, prečo je to, čo robia skvelé a nie len okej“, dodala Kirsty. Európskym projektom treba dať niekedy doslovne ‚kick in the ass‘, aby sa rozhýbali. Ak chcú totiž európski founderi komunikovať s americkými investormi, musia sa toto naučiť, inak to nepôjde.

 Y Combinator začne organizovať viac vlastných akcií po celej Európe už od nasledujúceho roka. Po úspešnom Startup school London, by mali nasledovať ďalšie obdobné akcie v ďalších európskych mestách. Preto sledujte Y Combinator, možno jedného dňa dorazí aj ku nám ;).

 

 Zdroj: tech.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech