Datamolino: Dar z nebies pre účtovníkov

  • Faktúry, faktúry, faktúry – toľko manuálnej roboty je s nimi. Teda bolo. Dnes už funguje služba Datamolino, i keď zatiaľ len v beta verzii pre približne 300 firiem ako testerov.
image_1392898787.jpeg
  • Faktúry, faktúry, faktúry – toľko manuálnej roboty je s nimi. Teda bolo. Dnes už funguje služba Datamolino, i keď zatiaľ len v beta verzii pre približne 300 firiem ako testerov.

Každý účtovník by o tom vedel hovoriť. Keď mu pošlú faktúru naskenovanú alebo v pdf, musí ju prepísať do štruktúrovaného dokumentu. To len preto, aby s ňou mohol ďalej pracovať.

Datamolino je b2b startup uľahčujúci život všetkým účtovníkom. Na základe technológie optického rozpoznávania znakov dokáže transformovať naskenované a pdf faktúry. Ide o skvelú službu, ktorá ušetrí čas a v konečnom dôsledku aj peniaze. Okrem technológie kontrolujú kvalitu transformácie aj ľudia.

 

 

 

O dáta sa netreba báť. Všetko je zálohované na dennej báze a ukladané na zálohový server. Dáta sú šifrované pomocou SSL protokolu s minimálny šifrovaním 128 bitov. Na ukladanie dát využívajú cloudovú službu od Amazon-u.

Prvý väčší úspech chalani z Datamolino zažili, keď získali 40 000 eur od Wayrs Central & Eastern Europe Acedemy v Prahe. Túto sumu získali na obdobie ôsmich mesiacov na vývoj svojho produktu. Okrem financií sa im podarilo dostať k zaujímavým kontaktom a mentorshipu. Najvýznamnejším míľnikom je investícia vo výške 500 000 eur od Fondu inovácií a technológií. Jednotlivé tranže tejto investície by mali dostávať postupne, podľa plnenia stanovených cieľov. V súčasnosti pracuje na projekte až 17 ľudí a ich office base sa nachádza v Spote.

Tím z Datamolino na čele s Andrejom Glézlom už má za sebou inú b2b službu. By square využíva na spracovanie faktúr a platieb QR kódy. Verejné spustenie Datamolino sa plánuje na máj tohto roka. Okrem prvotného európskeho trhu sa chcú neskôr zamerať na USA a Latinskú Ameriku. Datamolino, Diagnose.me, Culcharge, alebo Sli.do bude ten “vyvolený“ slovenský startup, ktorý stiahne za sebou ďalšie a ukáže cestu, že aj z malého Slovenska sa dá dobiť dnešný svet.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech