Doučovatelia by mali učiť. Na zháňanie študentov sme tu my

  • Najprv to brali ako voľnočasovú aktivitu, časom sa to stalo ich hlavnou náplňou práce. Reč je o dvoch zakladateľoch stránky DoučMa.sk, ktorí prišli s nápadom vytvoriť webovú stránku pre doučovateľov. Ich web za krátky čas vytvoril pomerne veľkú komunitu ľudí, kde sa stretávajú tí, čo chcú vedieť s tými, čo ich to naučia.
image_1408694109.png
  • Najprv to brali ako voľnočasovú aktivitu, časom sa to stalo ich hlavnou náplňou práce. Reč je o dvoch zakladateľoch stránky DoučMa.sk, ktorí prišli s nápadom vytvoriť webovú stránku pre doučovateľov. Ich web za krátky čas vytvoril pomerne veľkú komunitu ľudí, kde sa stretávajú tí, čo chcú vedieť s tými, čo ich to naučia.

Kedy vás prvýkrát napadlo, že založíte stránku DoučMa.sk?

Na myšlienke sme začali pracovať už pred viac ako dvoma rokmi. Prišla po tom, ako sa objavil prvý nápad, ktorý sa javil napohľad najľahší zrealizovať. Základná idea bola, aby sme spájali doučovateľov so študentmi. Vytvorili sme preto online profily doučovateľov, ktoré si môžu následne aj oni sami dopĺňať, a budovať si tak u ľudí reputáciu. Študenti prídu na stránku, a vedia sa na nich priamo nakontaktovať.

  

Ako to funguje?

Veľmi jednoducho. Kliknete na našu stránku, nájdete si vo vyhľadávači doučovateľa podľa predmetu, ktorý chcete a mesta, kde by mali hodiny prebiehať, a potom sa s ním môžete skontaktovať a dohodnúť podmienky.  Doučovateľ zaplatí jednorázový poplatok za prístup k požiadavkam, ktoré pre neho získame.

 

 

V súčasnosti je na webe množstvo podobných stránok, ktoré sprostredkovávajú doučovanie. V čom je táto iná?

Doteraz stránky s takýmto zameraním riešili iba riadkovú inzerciu. Boli a sú stránky, ktoré sa špecializujú na doučovanie, no doučovatelia boli nútení ísť niekoľkokrát za deň na tú stránku a vkuse svoj inzerát obnovovať, aby sa zobrazoval navrchu vyhľadávania. Inými slovami, aby mali vôbec šancu, že si ich inzerát niekto všimne a získali tak študenta.

 

Na DoučMa.sk to teda robiť nemusia?

Nie. Stačí to urobiť raz, a hneď na začiatku, keď sa doučovateľ na našu stránku registruje. Naším cieľom je, aby doučovatelia investovali svoj čas do toho, čo ich najviac baví- teda do učenia. Nie aby strácali čas nejakým obnovovaním svojho webového inzerátu. Marketing a vlastne ich PR im na stránke urobíme my.

  

 

Sú to prevažne študenti, ktorí si takýmto spôsobom chcú popri škole privyrobiť?

Máme nielen študentov, ale aj pedagógov či ľudí zo zahraničia, ktorí sa presťahovali na Slovensko, a chcú doučovať jazyky.  

 

Ponúkate doučovanie predmetov a jazykov, ktoré sa tradične učia na školách?

Nielen to. Máme aj doučovateľov tanca, hry na hudobný nástroj  či rôzne športy.

 

Vediete aj nejaké štatistiky, koľko odučí za mesiac doučovateľ vďaka vašej stránke študentov?

Presné štatistiky si nevedieme. Denne som ale v kontakte s doučovateľmi,ktorí v našom portáli našli benefit a robíme maximum, aby sme o tom presvedčili aj ostatných. Vždy ma poteší, keď vidím, že si niektorí naši doučovatelia dajú na Facebook do profilu, že pracujú pre DoučMa.sk.

 

Ako ste sa s DoučMa.sk dostali do zahraničia?

Dnes riadime DoučMa.sk z Mníchova, od Júna tohto roka sme sa presťahovali do akcelerátora. Náš start- up si vybrala Telefónica v rámci ich programu Wayra, kde podporujú vybrané projekty.

 

 

Aké sú teda dojmy z nemeckej Wayry?

Prostredie a poloha Wayry je skvelé a na ľudí čo nás došli pozrieť robí skvelý dojem, hoci priestory využívame už dva mesiace, samotný program začal len 11.8. Za tú dobu sme sa „oťukali“ a rozšírili team. Support od Telefonicy, ktorý plánujeme využiť sa zatiaľ javí ako veľký bonus.

 

Pridali sa ku vám ďalší traja kolegovia, lepšie povedanné kolegyne. Kto to je a v čom vám budú pomáhať?

Pribudli k nám tri kolegyne (Christina, Dominika, Nathalia – v abecednom poradí), ktoré sú skvelé jazykovo zdatné, v súčasnosti pracujú na lokalizácii a strátegii na nemecký trh. Mimochodom vôbec sa nám nedarí nájsť webdevelopera, takže ak sa niekto chce pripojiť k nám do teamu tu je job offer: https://inhiro.com/job/id/1760 Ako firemný benefit máme na stole skvelý bazový sirup, semtam čokoládu a kávovar, ktorý si robí čo chce

 

Aké sa darí nemeckej verzií DoučMa? Ak je teda už spustená.

Nemecká verzia má veľmi blízko – rádovo dni k spusteniu a veľmi sa na to tešíme.

 

Máte už niaku predstavu, čo sa bude diať po skončení v inkubátore?

Všetko bude závisieť od nasledujúcich mesiacov a výsledkov v Nemecku.

 

Plánujete ostať v Nemecku alebo návrat domov?

Sme otvorení všetkým možnostiam, na túto otázku je príliš skoro.

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech