Exotický daňový raj rozdáva občianstvo. Z vyše 300 000 uchádzačov si vybral redaktora Startitup Františka a známeho travel blogera

  • „Gratulujeme, s potešením vám oznamujeme, že ste boli prijatý,...“ stálo v e-maile, ktorý včera prišiel Františkovi
  • Pôvodné miesto v poradovníku bolo 242 009
  • Čomu možno vďačiť za skok hore?
  • A ktorý známy slovenský travel bloger dostal rovnaký e-mail a rozhodol sa ho využiť?
Bez názvu-horz
Screenshot z Youtube videa / PALAU, Seventy Islands: Amazing Planet, Facebook/ Milan bez mapy a Travelers.sk/ František Fefe Kekely
  • „Gratulujeme, s potešením vám oznamujeme, že ste boli prijatý,...“ stálo v e-maile, ktorý včera prišiel Františkovi
  • Pôvodné miesto v poradovníku bolo 242 009
  • Čomu možno vďačiť za skok hore?
  • A ktorý známy slovenský travel bloger dostal rovnaký e-mail a rozhodol sa ho využiť?

Prešli vyše 2 týždne, odkedy sme ťa informovali, že „život pod palmami v exotike máš na dosah“.

Nezávislý štát Palau, ktorý môžeme opísať ako desiatky panenských ostrovov, trčiacich z azúrovo sfarbených vôd v ďalekej Oceánii, sa očividne trápi s malým a podľa štatistík klesajúcim počtom obyvateľov.

Rozhodol sa teda rozdávať občianstvo. Prihlásiť sa oň mohol na ich internetovej stránke ktokoľvek. Spravili tak aj desiatky Slovákov. Ak si medzi nimi bol aj ty, po prihlásení si sa dostal do zoznamu čakateľov a mohol si dúfať, že si Palau vyberie práve teba.

Vyskúšali sme to aj my a dostali sme poradové číslo 242 009 z 266 411. K tomu sme dostali link, odkazujúci na web RNS.id. Ak sme správne pochopili, keď ho prezdieľame a získame cez neho pre Palau ďalších potenciálnych obyvateľov, tak sa posunieme v poradovníku a máme väčšiu šancu získať svoj vysnívaný život na exotických ostrovoch,“ písal redaktor Startitup František Kekely v minulom článku.

Pravdepodobne vďaka nedávnemu článku, do ktorého pridal svoj získaný link, ktorý následne prilákal niekoľko našich čitateľov ako nových potenciálnych občanov pre Palau, sa posunul v rebríčku vyššie a včera prišiel nasledovný e-mail:

Gratulujeme, s potešením vám oznamujeme, že ste boli prijatý ako jeden z prvých zákazníkov z poradovníka na program Palau Digital Residency ID. Teraz môžete vyplniť svoju žiadosť o digitálny pobyt pomocou odkazu nižšie. Pre svoj nový doklad totožnosti budete potrebovať štátom vydaný preukaz totožnosti a profilovú fotografiu (600 x 600 pixelov alebo viac)…“

František následne kontaktoval aj niekoľko známych, o ktorých vie, že sa prihlásili tiež, no im takýto e-mail neprišiel.

Vieme ešte o jednom Slovákovi, ktorému prišiel rovnaký e-mail – travel blogerovi Milanovi Bardúnovi, známemu aj ako Milan Bez Mapy. Ten taktiež zdieľal svoj link na svojej facebookovej stránke, ktorú sleduje takmer 30 000 ľudí, čím sa podľa nás vyšplhal v poradovníku hore.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy)

Stručný email s gratuláciou, že som bol náhodne vybraný spomedzi 300 000 žiadateľov, ktorí dostali digitálnu rezidenciu na tropickom ostrove Palau, ma prekvapil hneď z rána. Otvoril som odkaz v správe, vyplnil osobné údaje, zaplatil vládny poplatok v prepočte okolo 220 € a teraz čakám, kým mi do schránky príde rezidenčná karta… Ešte neviem, ako s rezidenciou naložím, musím si naštudovať, aké výhody to má, okrem toho, že Palau je daňový raj,“ hovorí pre Startitup Milan Bardún.

Prijal by si takéto občianstvo?

Popresúvaš biznis a dane budeš platiť Palau, takže 0 % zo zahraničného príjmu, alebo len pár percent…“ radia teraz Milanovi jeho fanúšikovia.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá