Facebook pridá funkciu na uľahčenie rozchodov. Už žiadne mazanie priateľov

  • Facebook prekvapuje stále novými možnosťami a novinkami. Niet sa ani čo čudovať, veď je kráľom v oblasti sociálnych sietí.
image_1448871993.jpeg
  • Facebook prekvapuje stále novými možnosťami a novinkami. Niet sa ani čo čudovať, veď je kráľom v oblasti sociálnych sietí.

 

Len v Európe presahuje počet jeho používateľov vyše 307 miliónov ľudí a navyše, každú sekundu sa vytvorí 5 ďalších nových profilov. Kto nie je na Facebooku, akoby ani neexistoval. 

Kým prednedávnom zaujal pozornosť mnohých často spomínaný dislike button, dnes sa skúšajú „vychytávky“ v oblasti bežného virtuálneho fungovania. Zdieľanie nezabudnuteľných momentov, statusov o aktuálnej nálade, či životných udalostiach. Partnerské vzťahy tiež nie sú výnimkou. Veď to poznáte. Status o vzniknutí či výročí  vzťahu podtrhnutý dojímavým popisom večne sľúbenej lásky, dotvorený fotkou bozkávajúcej sa dvojice. Áno, mnohí sa radi pochvália svojimi úlovkami a s nadšením prezradia svetu, že už nie sú „single“. Problém ale nastáva vo fáze, kedy „zázračná romantika“ náhle skončí a z milovaného partnera sa stane osoba nežiaduca alebo dokonca úhlavný nepriateľ. 

 

 

Aby si užívatelia prechádzajúci náročnými životnými udalosťami (konkrétne rozchodom) mohli sami spravovať aktivitu a kontakt s bývalými partnermi aj po ukončení vzťahu, vývojári dnes v Amerike špekulujú nad vylepšeniami, ktoré by tým meniacim svoj status z „vo vzťahu“ na „slobodný/slobodný“,  pomohli prebrať nad okolnosťami adekvátnu kontrolu. 

 

 

Dotyčná funkcia by mala ponúkať možnosť rýchlo a jednoducho:

  • Vidieť menej aktivity profilu bývalého partnera bez toho, aby ste s ním museli priateľstvo na Facebooku zrušiť alebo ho zablokovať. Jeho/jej fotky, statusy a všetky príspevky sa už viac nebudú zobrazovať vo vašich novinkách či nedávnej aktivite priateľov a rovnako sa ich mená nebudú objavovať v návrhoch, kedy budete chcieť napísať novú správu alebo označiť priateľa na fotke. 
  • Limitovať fotky, videá alebo aktualizácie vašich statusov, ktoré predošlí partner uvidí
  • Editovať, kto všetko môže vidieť vaše posty s predošlým ex 
  • Odznačiť sa z týchto spoločných príspevkov a to v tajnosti, teda zmena bývalému partnerovi oznámená nebude.

 

 

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že ak sa funkcia ukáže ako užitočná, pomôže pri dôslednejšom kontrolovaní zdieľaného obsahu aj s ľuďmi, pre ktorých nie je všetko určené. Zatiaľ sa však všetko nachádza iba v experimentálnej fáze. Dostupnosť funkcie je obmedzená len pre mobilných používateľov v USA, ostatné krajiny by sa mali dočkať už čoskoro. Samozrejme ak sa funkcia zmierňovania rozchodov osvedčí. 

 

zdroj: fb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech