Futuristická umývačka riadu na ľudský pohon šetrí peniaze, čas a priestor

  • Umývanie riadu bude hračka.
collagegfx
pexels.com/youtube.com
  • Umývanie riadu bude hračka.

Ručné umývanie riadu vie byť pekná otrava, a preto Chen Levin navrhol malú umývačku riadu poháňanú ľudskou energiou, ktorá sa zmestí aj do tých najmenších priestorov. Odhaduje sa, že do roku 2050 bude 75 % svetovej populácie žiť v mestských oblastiach. Aj keď urbanizácia predstavuje veľké príležitosti, bude obrovskou výzvou zaistiť, že energia a priestor budú efektívne a spravodlivo rozdelené pre tých, ktorí budú bývať v mestách. Umývačka riadu s názvom Circo Independent od izraelského inžiniera Chena Levina snáď pomôže splniť požiadavky hustého osídlenia v mestách budúcnosti.

foto: youtube.com

Circo Independet je navrhnutá pre malé miesta a má slúžiť tým, ktorí si buď nemôžu dovoliť klasickú umývačku, alebo na ňu nemajú miesto. Chen chce podporiť ľudí, ktorí umývajú riad ručne, keďže táto činnosť zaberá pomerne dosť času a aj spotreba vody nie je zrovna najnižšia. Circo Independent je tiež skvelou voľbou, ak žiješ mimo elektrickej siete, alebo nemáš prípojku na vodovod.

A takto umývačka funguje: Zásobník naplníš vodou, pridáš tabletu octanu sodného, ktorá pomáha ohrievať vodu a nakoniec pridáš trochou čistiaceho prostriedku. Odstredivka poháňaná kľukou rozstrekuje vodu v celom vnútornom priestore umývačky, čím umyje riad. Podľa Gizmag trvá umytie riadu len jednu minútu

Ale takéto “pranie” tanierov asi nebude stačiť na všetku špinu. Aby si napríklad z pekáča dostal nejaký pripálený bordel, budeš to musieť spraviť ručne. Ale na bežné umývanie riadu môže byť Circo Independent dobrým riešením.

Chen navrhol umývačku ako záverečný projekt pre jeho titul v industriálnom a udržateľnom dizajne. Počas prezentácie Chen ukázal prototyp umývačky ako aj jeho dizajnový plán a modely. Circo je v súčasnom návrhu len malá umývačka, do ktorej sa zmestí pár tanierov, ale ak bude Chen svoj projekt ďalej rozvíjať, možno sa dočkáme aj väčších verzií umývačky.

 

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech